Czy jest to celowe, czy na złość ?

Czy jest to celowe, czy na złość ? – takie pytanie postawił Radny Marcin Gręblicki w asyście Radnego Mituły w wywiadzie dla Radia Szczecin w sprawie autobusu, który miałby zatrzymywać się na nowej pętli w Załomiu.

Zdaniem Radnych centrum przesiadkowe ( a w tym autobusy ) nie zostało uruchomione ponieważ nie zostało podpisane stosowne porozumienie z naszych władz z władzami miasta Szczecin, a także nie została podjęta przez Radę Miejską w Goleniowie uchwała w tej sprawie:

Jest pilna potrzeba podjęcia uchwały w sprawie porozumienia między Gminą Miasto Szczecin a Gminą Goleniów w zakresie organizacji transportu publicznego. I my taką uchwałę, jako Klub Radnych Koalicja Samorządowa przygotowaliśmy. Podjęcie tej uchwały pozwoli uruchomić przez Gminę Miasto Szczecin autobus, który tutaj dojedzie – powiedział radny Mituła.

 pytając się na ostatnich sesjach burmistrza, otrzymaliśmy informację, że 1 kwietnia pierwsze autobusy tutaj przyjadą, inwestycja będzie uruchomiona i nie będzie świecić pustkami. Okazało się to, po raz kolejny nie do końca prawdą i do dziś nic tutaj nie przyjechało – powiedział radny Marcin Gręblicki z Koalicji Samorządowej. – Po zasięgnięciu informacji i prześledzeniu dokumentacji w urzędzie i Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie okazało się, że nie ma żadnej formy prawnej, żadnego porozumienia, które pozwoliłoby od 1 kwietnia na funkcjonowanie tego centrum. Kolejną komiczną sprawą, jest to, że koszt utrzymania tego połączenia przez 12 miesięcy to jest tylko 8 tysięcy złotych po stronie gminy Goleniów. Dziwi nas, dlaczego za tak niską kwotę nie można było przyłożyć się do tematu i zawrzeć tego porozumienia. My jako Rada Miejska nie otrzymaliśmy żadnej propozycji uchwały, ani możliwości zaakceptowania porozumienia, które dałoby możliwość podpisania umowy o współpracy dwóch gmin i uruchomienia tego węzła – powiedział radny Gręblicki.

Pan Burmistrz Banach miał skomentować całą sprawę w audycji “Czas Reakcji” – Radio Szczecin, jednak ostatecznie nie znalazł czasu i ma to zrobić w poniedziałek.

Uczeń z nożem w ręku w goleniowskim LO

(red.)

 

Dodaj komentarz