Przed goleniowskim magistratem stoi wóz telewizji TVN 24. Po co i na co ogólnopolska stacja telewizyjna zjawiła się w naszym skromnym mieście ?

Certyfikowane Oleje CBD najwyższej jakości kupisz w Sklepie Konopny Listek Goleniów ul J. Matejki 3B

Z zasłyszenia wiemy, iż owe media zainteresowały się bardzo naszą gminą, ponieważ jesteśmy jednym z najprężniej działającym i zorganizowanym samorządem jeśli chodzi o niesienie pomocy naszym ukraińskim sąsiadom.

Dzięki Państwa ofiarności, wolontariuszom oraz wzorowej pomocy społecznej nasz samorząd przyjął ponad 1100 uchodźców, mimo początkowych deklaracji, iż jesteśmy przygotowani na 400 osób. Uchodźcy są obsługiwani na bieżąco, a ich potrzeby zaspokajane w ramach możliwości.

Oprócz pomocy udzielanej na miejscu, całkiem niedawno z Goleniowa wyjechał załadowany po sufit bus z artykułami medycznymi dla zaprzyjaźnionego miasta, które w ramach współpracy partnerskiej poprosiło władze Goleniowa o wsparcie i pomoc.

To jednak nie koniec naszej ofiarności, Obecnie, jak informuje magistrat, przygotowywane są kolejne trzy samochody z lekami i darami dla szpitala w Sławucie.
Za pośrednictwem Fundacji Św. Wawrzyńca zebrano ponad 150 tys. złotych. Są już m.in. leki, w tym antybiotyki, środki opatrunkowe, bandaże, gazy, nici chirurgiczne, narzędzia chirurgiczne.
Strażacy ze Sławuty otrzymają również pełne wyposażenie strażackie dla 8 osób obejmujące buty, rękawice, kurtki i spodnie raz hełmy, latarki oraz sprzęt łączności. Uzupełnieniem transportu będą odzywki i żywność da dzieci z oddziału pediatrycznego.

Na Kilińskiego już nie zaparkujesz

(red.)

Dodaj komentarz