Pytam sama siebie – bo Kogo mam się pytać. Koniec „Żółtego Domku”. Tak –wiem, że słuchy o likwidacji, chodziły po mieście od kilku tygodni. Bogata gmina, biedna gmina – jak w książce Kiyosakiego „Bogaty ojciec, biedny ojciec” – notabene, nigdy jej nie czytałam i raczej nie przeczytam, nie jestem Robertem Mazurkiem, który czyta – ja raczej słucham (XXIw).

Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej (ul. Pocztowa 2, 72 – 100 Goleniów) ma zostać zlikwidowany, może to i dobrze, przecież i tak nic się tam nie dzieje (jakaś prelekcja – ciągle na ten sam temat –dwa razy w roku, to chyba nie za wiele). Zatrudnione dwie osoby, w tym jedna „w ciemno” + od czasu do czasu odrabiający karę za wykroczenia – to żadna strata, pracy jest pełno w koło.

Zbiory: co to się stanęło, że nie ma KATALOGU ZASOBÓW, czy jak go tam można by było nazwać i… (tu pierwsze przekleństwo) nie chodzi mi kurrr… o gospodarność, bo gospodarz to „Mości Gospodarz”, umi i wie jak postępować, ostatnio gospodarza widziałam, jak kupowałam jajka w Marszewie. Zbiory przepadły, przepadły i przepadały z chwilą ich przekazywania (to moje podejrzenia wysnute z dokumentów i relacji licznych świadków-darczyńców), na ręce „oficjeli” goleniowskiego „Magistratu” – takim słowem często operuje zatrudniony – chu…wie na jakiej zasadzie – ale palący – ostatnio dość często –„fajkę” na schodach ODDZG. Zbiory to i tak po części depozyty – coś co zostało przekazane na ekspozycję – nie podarowane na zawsze.

Co będzie w ŻD zrewitalizowanym za grube miliony? Podobno GDK ma się tam przenieść, bo się „wali”. Już widzę tańczące dzieci i starszych na swoich zajęciach, zmarły nie tak dawno Sidorowicz w grobie się przewraca, pewnie gdyby go Wojciechowski nie wywłaszczył, toby i nawet zainwestował (z chęcią) w walący się (rzekomo) budynek GieDeKu, aby móc prowadzić działalność i dalej zarabiać, ale to stare czasy.

Goleniowski Dom Kultury ul. Słowackiego 1 72-100 Goleniów tel./fax 91 418 26 88 e-mail: gdk[@]goleniow.pl

Dyrekcja: dyrektor[@]gdk.goleniow.pl

Dział Organizacji Wydarzeń: imprezy[@]gdk.goleniow.pl

Dział księgowości: ksiegowosc[@]gdk.goleniow.pl

Koordynator dostępności: koordynatordostepnosci[@]gdk.goleniow.pl

Tu powyżej wymieniłam „struktury”, które na pewno będą korzystały z ekspresu do kawy w budynku Żółtego Domku, a reszta – właściwie „baza”, dla której wymienieni powyżej pełnią funkcję? Zatańczą na Plantach?

OuKeY…milion na działkę, dwa miliony na budynek – dobra – trzy miliony, to niewiele dla takiej gminy, ale My przecież gminę mamy tylko na papierze. Ludzie! Opanujcie się i stawiajcie te swoje „krzyżyki” na odpowiednich kandydatów, nawet na tych których nienawidzicie za coś tam, ale którzy mają coś w sercu i nie chcą dla Was źle, nie chcą nic dla siebie (prywatnie dla siebie), często nie mają czasu na nic, ale znajdą czas dla Was…

Podpisano:

Joanna Darc

 

Dane  osobowe osoby piszącej do wiadomości redakcji

 

Inny ciekawy artykuł

Sukces, zebrano środki na żywność dla dzieci z Kipsing

 

Dodaj komentarz