Kompromitacja Pani Skałeckiej aż zahuczało ?

Dnia 28.10.2021r. w programie Czas Reakcji na antenie Radia Szczecin wystąpiła Radna Lucyna Skałecka – Włodarczyk. Rozmowa dotyczyła uchwały jaką podjęła rada Miejska na ostatniej sesji odnośnie miejscowości Budno.

 

O ile w temacie Budna Pani Radna była zorientowana, tak na temat innej znaczącej inwestycji w kontekście potencjalnie negatywnego wpływu na środowisko realizowanej na terenie goleniowskiej strefy przemysłowej nie miała pojęcia.

Przytoczmy wypowiedz Redaktora – prowadzącego program: … ja mam wrażenie, że Goleniów ma taką aspirację do stania się zagłębiem śmieciowym .. ” 

Reakcja Pani Przewodniczącej na te słowa byłą natychmiastowa. Najpierw słychać szczery chichot Pani Lucyna Skałeckiej – Włodarczyk, która kolejno protestuje przeciwko stwierdzeniu Redaktora. Jako potencjalny dowód w tym rozumieniu, że tak nie jest, Pani Radna wskazuje na plan zagospodarowania przestrzennego dla Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Według jej wypowiedzi na tym terenie taka inwestycja nie mogłaby powstać bo nie spełniałaby warunków w/w planu.

Poniżej zamieszczamy całość audycji ( spraw Budno oraz GPP od 39 min. ).

 

Reakcja Prowadzącego była natychmiastowa, gdyż każdy kto choć trochę interesuje się strategicznymi inwestycjami gminy Goleniów wie, że na terenie GPP powstaje przetwórnia plastiku.

Pani Radna zapytana przez Prowadzącego czy słyszała o takiej firmie jak Eurokey, odpowiedziała stanowczo NIE ( już bez chichotu ).

Szanowni Państwo, jak można wysłuchać od 39 minuty nagrania, Eurokey to firma nie mająca kapitału polskiego. Jest to inwestycja brytyjska, a polskie przedstawicielstwo tej firmy mieści się w Zielonej Górze.

Radio Szczecin próbowało nawiązać kontakt za równo z władzami firmy jak i z władzami Zielonej Góry.

Zainteresowanie redakcji wzbudził fakt, iż firma Eurokey nie otrzymała zgodny na kontynuowanie działalności w Zielonej Górze.

Nasuwa się więc wniosek, dlaczego zakład gromadzenia plastiku z połowy Europy i przetwarzania tego plastiku na granulat nie dostał zgody na działalność w Zielonej Górze, a może swobodnie funkcjonować w goleniowskiej strefie przemysłowej ?

Dodamy więcej, jeden ze słuchaczy Radia – który zadzwonił w czasie audycji – był w Zielonej Górze i widział plac pozostawiony po firmie Eurokey. Jak twierdzi Pan Paweł, plac przypomina trochę opuszczone składowisko odpadów. Natomiast firma rzeczywiście nie dostała przedłużenia decyzji na prowadzenie działalność w Zielonej Górze. Zdaniem Pana Pawła nie do końca jest to prawdą, że staranie się aby podobne inwestycje nie dostawały pozwolenia naszych władz na działalność w tym zakresie pokrywa się z tym co twierdzi Pani Radna klubu Roberta Krupowicza.

Jesteśmy zgodni co do stwierdzenia Pana rozmówcy, iż Burmistrzowi – czyli podmiotowi który wydaje zgodę – powinna zapalić się czerwona lampka w tej sprawie. Logiczne jest to, iż skoro Zielona Góra odmawia przedłużenia zgody na funkcjonowanie przetwórni plastiku musi mieć ku temu powody oraz twarde argumenty.

” … ja przyznaję, że pierwszy raz usłyszałam o tym problemie. Zainteresuję się tematem i na pewno wypracuję sobie swoją własną opinię z którą w odpowiednim czasie mogę się podzielić.” – przyznaje Pani Radna Lucyna Skałecka – Włodarczyk.

Na te słowa Pan Redaktor od razu zaproponował ustalenie terminu spotkania nie tylko z Panią Lucyną, ale w szerszym gronie Radnych bo może – jak dodał – więcej jest takich osób w Radzie Miejskiej w Goleniowie, które nie wiedzą o tym co się buduje i szykuje w GPP.

Pani Skałecka potwierdziła, iż brak wiedzy Radnych w temacie realizacji inwestycji przez firmę Eurokey jest prawdopodobny.

Przytoczona sytuacja jest dowodem na to, iż Radni Rady Miejskiej nie są informowani przez Burmistrza o tym co strategicznego dzieje się w gminie.  Sami od siebie również nie podejmują inicjatyw aby móc nazwać siebie zorientowanymi …

(red.)

Dodaj komentarz