Wczoraj – 29.10.2021r. –  w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyliśmy w spotkaniu, zorganizowanym przez Wojewodę Zbigniewa Boguckiego, z inicjatywy Posła Leszka Dobrzyńskiego.
To pokłosie zeszłotygodniowego spotkania, w ramach cyklu Porozmawiajmy o Polsce w Budnie, gdzie ogromne zaniepokojenie mieszkańców wzbudzają plany budowy fabryki mającej znaczny wpływ na środowisko.
Mieszkańcy Budna oraz okolicznych miejscowości obawiają się o swoje zdrowie, bezpieczeństwo oraz skażenie terenów rolniczych.
W spotkaniu, oprócz mieszkańców Budna, uczestniczyli przedstawiciele instytucji opiniujących kontrowersyjną inwestycję.
Sama rozmowa była rzeczowa i merytoryczna.
Jak wybrzmiało na spotkaniu budowa fabryki karbonizatu w tej miejscowości nie jest przesądzona. Obecnie sprawa jest w toku.
Niestety pozytywną opinie w sprawie wydały RZGW Wody Polskie Szczecin (która jak powiedział Pan Dyrektor Duklanowski w przypadku zaistnienia nowych okoliczności może zostać cofnięta).
Na tym etapie postępowania brakuje jeszcze opinii RDOŚ oraz Sanepidu i nic nie wskazuje na to, aby miały być pozytywne.
Mając na uwadze niedawny pożar w Szczecinie Pan Radny Sejmiku Wojewódzkiego – Rafał Niburski –  podniósł postulat zwrócenia się dodatkowo o wydanie opinii w tej sprawie do Państwowej Straży Pożarnej.
Reasumując, najważniejsza jest jakość życia mieszkańców Budna, których głos powinien być słyszalny i wysłuchany, nie tylko w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, lecz także w urzędzie w Goleniowie.
(red.)

Dodaj komentarz