Jednak Idealny Blond Istnieje … ale …

Z Panią Katarzyną Felczak – Profesjonalną Projektantką Fryzur – rozmawiamy o najbardziej pożądanym, a za razem nader wymagającym kolorze włosów. Na tapetę bierzemy Zimny Blond.

R: – Pani Kasiu, w imieniu redakcji oraz naszych czytelniczek serdecznie dziękuję za zaproszenie na szkolenie z koloryzacji, a zarazem za chęć podzielenia się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem oraz czasem.

KF: – Cała przyjemność po mojej stronie 😊

R: –  Pani Kasiu, jak to jest z tym blond kolorem ?

KF: – Hmm, zacznijmy od początku czyli od tego czy zawsze i z każdego koloru włosa wydobędziemy zimny blond. Otóż, odpowiedz brzmi NIE. Są włosy tak mocno nasycone ciemnym pigmentem w sposób naturalny, że fryzjer choćby miał najszczersze chęci nie da rady tego zrobić. Oczywiście włos się rozjaśni do pewnego poziomu jednak nigdy nie będzie to ideał.

R: Rozumię, że uzyskanie idealnego blondu w salonie to jedno, a podtrzymanie efektu, tak aby kolor był piękny a włos jedwabisty, to drugie ?

KF: – Zdecydowanie tak ! Niestety zimny blond to kosztowana inwestycja. Jeśli klientka decyduje się na taki odcień musi być przygotowana finansowo na to przedsięwzięcie i nie mówię tu tylko o jednorazowym koszcie wizyty w salonie fryzjerskim.

R: Co ma Pani konkretnie na myśli ?

KF: – Przede wszystkim, należy pamiętać, iż aby podtrzymać salonowy efekt konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Zacznijmy od sprzętu. Suszarka jest bardzo istotnym narzędziem. Najlepsze suszarki do blondu to takie, które wraz z nadmuchiwanym powietrzem emitują cząsteczki srebra co powoduje domkniecie łuski włosowej w sposób idealny. Oczywiście, jeśli ktoś używa prostownicy również musi pamiętać o tym aby wybrać przyrząd tą z górnej półki.

R: – Okej, sprzęt jest, co dalej ?

KF: – Nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie jest podstawą zdrowego blond włosa. Jeśli komuś nie chce się robić zabiegów w domu zawsze może odwiedzić salon fryzjerski https://www.facebook.com/PHDkatarzynafelczak. Kolejna bardzo istotna sprawa to koloryzacja odrostu. Aby zachować idealny kolor odrost robimy co 3 tygodnie – nie ma inaczej. Oczywiście, do podtrzymania efektu niezbędne są odpowiednie kosmetyki. Jeśli chodzi o zimny blond klientka konieczne musi używać preparatów, które wybiją  żółć.

R: Czyli jakich ?

KF: Czyli profesjonalnych kosmetyki z serii silver – Szampon + maska.

R: Pani Kasiu bardzo dziękujemy za gościnę i cenne wskazówki.

KF: Z największą przyjemnością gościłam Państwa w moim salonie, dziękuję za odwiedziny i rzecz jasna zapraszam jak najczęściej 😊

Jeśli macie Panie dodatkowe zapytania dotyczące pielęgnacji blondów, napiszcie do nasz: [email protected] lub zostawcie zapytanie w komentarzu na naszym FunPage – u , Nasza eksperta z przyjemnością na nie odpowie.

( red.)

Dodaj komentarz