PLK usuwają z torów drzewa powalone przez wiatr

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. usuwają z torów drzewa powalone przez wiatr

Przywrócono ruch na trasie Kołobrzeg – Goleniów po tym jak doszło do zarysowania szynobusu przez drzewo na szlaku Płoty – Gryfice.

Usuwane są drzewa na innych liniach. Nikt z pasażerów nie został poszkodowany przez powalone drzewa.

Zmiany w komunikacji nadal występują na trasach Węgliniec – Jelenia Góra, Jelenia Góra – Wałbrzych, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Szczecin – Kostrzyn, Piła – Bydgoszcz, Piła – Poznań, Poznań – Zbąszynek.

Służby dyżurne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na bieżąco śledzą komunikaty pogodowe i są w kontakcie z przewoźnikami, by w przypadku wystąpienia zmian na sieci prowadzić sprawną komunikację.

Pociągi kierowane są trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Podróżni w pociągach i na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszej podróży.

Służby PLK śledzą alerty pogodowe i reagują

Drzewa powalone na tory przez silny wiatr na terenach województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego utrudniają przejazd pociągów.

Zmiany w komunikacji występują między innymi na liniach Węgliniec – Jelenia Góra, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Szczecin – Kostrzyn. We wszystkich lokalizacjach służby techniczne PLK usuwają drzewa.

Do godziny 14:00 stwierdzono 13 przypadków zmian w komunikacji. W Opolu, Poznaniu i we Wrocławiu powołane zostały specjalne zespoły składające się z przedstawicieli PLK i przewoźników, które nadzorują ruch kolejowy w regionach.

 

Komunikat prasowy, aktualizacja godz. 18:00 21 października 2021 r.

Przywracany ruch i usuwanie drzew z torów

Ponad 200 razy interweniowały już służby techniczne. Sytuacja na torach zmienia się. Przywrócono ruch na trasie Piła – Bydgoszcz, Wrocław – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Kostrzyn. Zmiany w komunikacji nadal występują na trasach Węgliniec – Jelenia Góra, Jelenia Góra – Wałbrzych, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Piła – Poznań, Poznań – Zbąszynek, Słupsk – Lębork, Nysa – Brzeg.

Niemiecki zarządca infrastruktury ze względu na pogodę wstrzymał przejazd pociągów przez przejście Rzepin – Frankfurt (Oder) na linii Berlin – Poznań. Pociągi PKP Intercity do Berlina kończą kurs na stacji w Rzepinie.

Informacje dla podróżnych na bieżąco są aktualizowane. Non stop pracują zespoły zarządzania PLK i przewoźników we Wrocławiu, w Poznaniu i Opolu. W terenie pracują służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociągi sieciowe W zależności od sytuacji organizowane są przejazdy pociągów trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Podróżni w pociągach i na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszej podróży.

(red.)

Strona PKP PLK

Ciekawy artykuł

Starego nie ma – z nowym gmina się nie spieszy

 

foto PKP PLK

 

 

Dodaj komentarz