Zuch Dzielny Druh – przyłącz się do Ogników

Tak o sobie mówią:

Jesteśmy zuchami z 15 Gromady Zuchowej „Ogniki” w Goleniowie. Zrzeszamy dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Lubimy naukę poprzez zabawę. Spotykamy się w każdą sobotę o godzinie 12:00 w naszej zuchówce. Na zbiórkach super się bawimy 🙂

Tak mówią o nich rodzice:

Nosząc mundur dziecko czuje przynależność do grupy, a co za tym idzie odpowiedzialności za innych i chęć niesienia pomocy. Mundur nie ulega modzie, jest ponadczasowy. Nosząc mundur dziecko czuje się dumne. Mundur daje sygnał, ze należymy do pewnej grupy, która nam zawsze pomoże. Zuch to Druh na dobre i złe, na pogodę i niepogodę. W czasach smartfonów oraz zanikającej komunikacji zuchy to alternatywa na budowanie relacji międzyludzkich, naukę współżycia społecznego oraz empatii.

zuchy i harcerze uczą się od najmłodszych lat poprawnie ustalać swój kręgosłup moralny, wpajane są im wartości bardzo ważne: Bóg, Honor, Ojczyzna. Przy tym zdobywają kolejno umiejętności, sprawności potrzebne w życiu codziennym. Nie wspomnę już o nawiązywanych znajomościach, przyjaźniach w czasie zbiórek, obozów, rajdów itp. Dumna jestem z tego, że sami chcą być zuchenką i harcerzem, za chwilę harcerką i harcerzem

Tak o zuchach mówią same zuchy:  

Fajnie jest tu. Bawimy się, ćwiczymy, zdobywamy sprawności. Jeździmy na biwaki. Śpiewamy, tańczymy i słuchamy naszych druhen. Zawsze sobie pomagamy bo zuchy to rodzina, a rodzinę się kocha.

Reasumując, zuchy to ekipa z którą można doganiać przyszłość. To kontra dla zabieganego, nowoczesnego, pełnego pułapek świata. To ostoja samodzielności, sprawności oraz dobrych relacji.

Nie zwlekaj, pozwól spróbować swojemu dziecku czegoś fantastycznego.

 

15 Gromada Zuchowa Ogniki 

(red.)

Dodaj komentarz