Teatr Krzyk, dzieci i rodzice robią cuda – Galeria Foto

Kolejny raz Maszewski Teatr Krzyk udowadnia, jak pożyteczną rolę może spełnić dla społeczności lokalnej, w tym dla najmłodszych widzów mały lokalny teatr. Aktorzy po raz kolejny udowadniają, że potrafią pracować z dziećmi i dla dzieci włączając w to rodziców.

LETNIA AKADEMIA ARTYSTYCZNA W MASZEWIE ZAKOŃCZONA – PRACA Z DZIEĆMI, MŁODZIEŻĄ I ICH RODZICAMI.

 

W małym miasteczku ponad 30 dzieci i młodzieży z gminy Maszewo wzięło udział w tygodniowej LAA organizowanej przez Stowarzyszenie Teatr Krzyk w Maszewie.

Anna Giniewska była pomysłodawczynią i koordynatorką projektu.

Marek Kościółek – wsparcie merytoryczne

Artyści o inicjatywie piszą tak : Swoje działania skierowaliśmy przede wszystkim w kierunku rozwoju artystycznego i edukacyjnego, pracy grupowej, zespołowej, na rozwiązywaniu problemów, na zabawie przez sztukę i na podnoszeniu kompetencji społecznych potrzebnych w codziennym życiu młodego człowieka. Przez tydzień prowadziliśmy warsztaty teatralne, muzyczne oraz interdyscyplinarne, zaangażowaliśmy uczestników w strażacką grę terenową. Młodzież i dzieci razem stworzyły podczas pracy dwie piosenki, których clipy można zobaczyć na Facebooku Teatru Krzyk (linki poniżej). Były wyjazdy i wspólna praca przy wielu propozycjach z naszej strony. Dodatkowo odbyły się dwa spotkania warsztatowe chętnych rodziców z psycholożką i psychoterapeutką Agnieszką Walancik, która zaproponowała rodzicom pracę dotyczącą relacji dziecko-rodzic w różnych etapach ich rozwoju, a także z pedagożką Joanną Waszak, która przybliżyła rodzicom wiele innych aspektów związanych z rozwojem dzieci i młodzieży (m.in założenia planu daltońskiego). Jak ważne jest merytoryczne wsparcie dla rodziców potwierdzili sami rodzice już po warsztatach.

LAA to projekt naszego teatru, który od prawie 20 lat działa w Maszewie i innych zakątkach kraju, a także Europy ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy promując autorską metodę pracy związaną z kreatywnością, zabawą przez teatr oraz indywidualnym rozwojem każdego z uczestników. Jednym z głównych założeń działania naszego Teatru jest rozwój przez sztukę, a także integracja różnych od siebie, a pozostających w symbiozie ze sobą środowisk w naszej gminie i regionie o różnych poglądach i statusie. Stąd nasze wszelkie działania nakierowane na to, co w naszym rozumieniu jest najistotniejszym potencjałem każdej gminy ( a co może łączyć), czyli na rozwoju dzieci i młodzieży przez zapewnienie im odpowiedniej, jakościowej edukacji i stworzenie im odpowiednich warunków do rozwijania własnych umiejętności, pasji i osobowości. I tak będziemy dalej pracować, szczególnie w roku przyszłym, kiedy obchodzić będziemy XX – lecie naszego istnienia.

Zajęcia edukacyjne podczas LAA prowadziła wykwalifikowana kadra instruktorów, edukatorów, artystów: Anna Giniewska – mgr sztuki, edukatorka, reżyserka i instruktorka teatralna, Stefan Królczyński – animator, Oleh Nesterov – aktor i instruktor, Agnieszka Walancik – socjoterapeutka, psychoterapeutka w procesie certyfikacji, Joanna Waszak – pedagożka, Marek Kościółek – założyciel Teatru Krzyk, edukator, reżyser, aktor, pedagog – wsparcie merytoryczne.

Plus kadra osób wspierająca projekt LAA, czyli Paweł Cichecki – fotograf, Paweł Szewczyk – strażak, Iwona Mętel – koordynatorka zadań logistycznych.

Partnerami projektu byli: Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie, Osp Nastazin, Osp Maszewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Koło Gospodyń Wiejskich Sokolniczanki.

Warto zaznaczyć, że projekt był zrealizowany w pełni ze środków Gminy Maszewo bez dotacji z zewnątrz.

Linki do dwóch filmików z LAA autorstwa Anny Giniewskiej i Pawła Cicheckiego:

(2) Facebook

(2) Facebook

Foto: Paweł Cichecki

Link do podobnego artykułu

Link do podobnego artykułu

(red.)

 

 

Dodaj komentarz