Powiat Gryfiński liderem turystyki rowerowej ? … Goleniów w tyle ?

Tylko w ubiegły piątek przez Chwarstnice (w Powiecie Gryfińskim) przejechało 100 osób na rowerach. Szlaki rowerowe tworzone przez Urząd Marszałkowski wspólnie z samorządami są magnesem dla turystów do wyjazdu nie tylko nad morze ale także do Powiatu Gryfińskiego.
Nowe trasy rowerowe budowane w Powiecie Gryfińskim są bezpieczne dla rowerzystów. Zapewniają spokojny przejazd bez obawy o nadjeżdżający samochód. To pozwala na zachęcanie do aktywnego odpoczynku nawet najmłodszych użytkowników jednośladów.
– Chcemy by drogi rowerowe służyły turystom i mieszkańcom każdego dnia. wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa na poprawę kondycji i zdrowia człowieka. Powiat Gryfiński oferuje wiele atrakcji do rekreacji od jezior, przez malownicze widoki na Odrę po wędrówki w lasach – mówi Ewa Dudar, wicestarosta gryfiński.
Duża atrakcją dla rowerzystów jest most kolejowy w Siekierkach przebudowany na punkt widokowy. W pobliżu jest muzeum Wojska Polskiego, rejon pamięci bitwy z 1945 roku czy szlak Pana Samochodzika przygotowywany przez lokalną społeczność. W Powiecie Gryfińskim są też znane w całej Polsce winiarnie.
– Zwiedzając Powiat Gryfiński mamy możliwość bliskiego kontaktu z naturą. Tu są tereny chronione. Dlatego warto na niektórych odcinkach zachować się zgodnie z zasadami parków – apeluje starosta gryfiński Wojciech Konarski.
Na teren Powiatu Gryfińskiego można przyjechać pociągami, które posiadają miejsca do przewozu rowerów. Tabor kolejowy jeżdżący na Pomorzu Zachodnim należy do najnowocześniejszych i ekologicznych w Polsce.
Co ze ścieżkami rowerowymi w Goleniowie, co z turystyką ? Już wkrótce na naszym portalu …
(red.)

Dodaj komentarz