Patologią jest aby Gmina w imię oszczędności, zarabiała na wyżywieniu dzieci

Ani szkoła ani przedszkola nie powinny zarabiać na obiadach przygotowywanych dla dzieci.

W Gminie Goleniów od lat powyższa reguła jest lekceważona, w imię cięć wydatków na edukację. W tym roku burmistrz Robert Krupowicz zdecydował o przekazaniu ostatnich trzech kuchni wraz z wyposażeniem, w prywatne ręce.

Czy takie postępowanie jest działaniem na szkodę rodziców i dzieci?

W naszej sondzie głos zabrało 81 osób. 62 osoby stwierdziło, że burmistrz Robert Krupowicz prywatyzując przedszkolne stołówki działa na szkodę dzieci i rodziców, 14 osób było przeciwnego zdania, 5 osób nie miało zdania.

Co dzieje się z pieniędzmi, które są pozyskiwane przez placówki edukacyjne z czynszu za wynajem kuchni? Czy te pieniądze są zatrzymywane przez placówki, czy może są przekazywane do budżetu Gminy?

Co by się z nimi nie działo – czynsz dla szkoły czy przedszkola  nie powinien być głównym, a w niektórych przypadkach jedynym, elementem konkursów na prowadzenie stołówek, ponieważ to prowadzi do wynaturzenia.

Szkoła pełni funkcję publiczną i nie powinna zarabiać . Obiad w szkole czy przedszkolu, gdzie dzieci spędzają czas do późna, nie powinien być okazją do zbierania kolejnych opłat od rodziców.

(red.)

 

Dodaj komentarz