Proszę o wyciagnięcie służbowych konsekwencji …

Piasek okrutnej jakości. Brudny, nieprzesiany, z mnóstwem wodnych odpadów – to obraz naszej lubczyńskiej plaży. Jak słusznie zauważył Pan Radny Robert Kuszyński najwyższy czas aby Pan Burmistrz wraz z asystą zajął się całą sprawą.

Mieszkańcy Gminy Goleniów powinni mieć możliwość wypoczywać w godnych warunkach oraz ogólnie przyjętych standardach. Nie każdy bowiem ma sposobność czy ochotę jechać nad nasze rodzime morze – mówi w rozmowie z nami Pan Radny Robert Kuszyński – wnioskodawca.

Sprawa wybrzmiała kilka dni temu w przestani mediów społecznościowych. Zaniepokojony stanem czystości plaży w Lubczynie, jeden z jej mieszkańców, Pan Łukasz Dykowski, złożył do zarządcy terenu wniosek o wyjaśnienie i wskazanie dlaczego plaża w Lubczynie jest w tak opłakanym stanie. W odpowiedzi usłyszał, iż piasek na plaży od zawsze pochodzi z urobku który ostał się po regulacji linii brzegowej. Zarządca, dodał również, iż nie planuje się dowozu piasku na plaże gdyż nie ma takich możliwości finansowych.

( … ) Zważywszy na odpowiedz Dyrektora OSiR. która ukazała się w mediach społecznościowych kilka dni temu przeprowadziłem własną wizję lokalną. Niestety, stwierdzam iż poziom czystości plaży gminnej w Lubczynie totalnie mija się z przyjętymi standardami. Dlatego, na sesji Rady Miejskiej w dniu 30 czerwca 2021r. złożyłem wniosek o dokonanie w trybie interwencyjnym przeglądu plaży miejskiej w Lubczynie – kontynuuje Robert Kuszyński.

Radny wskazał, iż stan wizualny plaży nie jest do przyjęcia tym bardziej, iż jest to jedyna plaża gminna. Kolejno Pan radny wniósł o pilną wymianę piasku oraz o wyciagnięcie konsekwencji służbowych wobec osób, które odpowiedzialne są za bieżące utrzymanie czystości na przedmiotowej plaży. Ponadto, Pan Radny prosił o udzielenie odpowiedzi na pytanie dlaczego w bieżącym roku  zarządca plaży w Lubczynie nie przystąpił o ubieganie się o tak zwaną ” Błękitną Flagę” na sezon 2021.

Jesteśmy bardzo ciekawi odpowiedzi w tej sprawie.

(red.)

 

 

Dodaj komentarz