Kim naprawdę jest A. Cieśliński? – Nowy Skarbik Gminy Goleniów

Na oficjalnej internetowej stronie Gminy Goleniów o Andrzeju Cieślińskim, jeszcze Prezesie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, wkrótce Skarbniku Gminy Goleniów  czytamy m.in. : Doświadczony dyrektor finansowy, członek Rad Nadzorczych w spółkach kapitałowych, skuteczny w tworzeniu i wdrażaniu własnych strategii rozwoju. To świadomy lider i strateg – tak o kandydacie na stanowisko skarbnika Gminy, Andrzeju Cieślińskim mówi burmistrz Robert Krupowicz.

Zasiadał w międzynarodowej radzie dyrektorów Britannia Steam Ship Insurance Association w Londynie. Był prezesem zarządu Żegluga Polska S.A., dyrektorem finansowym PŻM, dyrektorem banku ING BŚ S.A.

Dorobek Andrzeja Bartłomieja Cieślińskiego (rocznik 1959 ) jest naprawdę imponujący.  Swoją drogę zawodową rozpoczął w 1982 r. w Zakładzie Energetycznym w Szczecinie na stanowisku kierownika Działu Finansowego aby trafić w 1999 r. do Polskiej Żeglugi Morskiej, gdzie pracował na wysokich stanowiskach do maja 2017 r. Od czerwca 2017 r. Andrzej Cieśliński prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

Co takiego się stało, że błyskotliwie rozwijająca się ścieżka kariery zawodowej, nagle uległa przerwaniu?

Odpowiedź znaleźliśmy w przepastnych zasobach Internetu.

Powodem decyzji Rady Pracowniczej PŻM była utrata zaufania Rady do członków byłego i obecnego zarządu oraz zdaniem Rady – brak wystarczających działań na rzecz zapobieżenia skutkom kryzysu na rynku żeglugowym na sytuację finansową przedsiębiorstwa – tłumaczy Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Polskiej Żeglugi Morskiej.

Wśród odwołanych osób jest dyrektor pionu finansowego Mariusz Jachimowicz, dyrektor pionu zarządzania Tadeusz Niszczota, dyrektor Zakładu Eksploatacji Floty Krzysztof Muszyński, a także były dyrektor naczelny PŻM Paweł Szynkaruk, były dyrektor pionu technicznego Leszek Trachimowicz oraz były dyrektor pionu finansowego Andrzej Cieśliński. – donosił Głos Szczeciński .

3 marca 2017 r. Gazeta Wyborcza pisała – Nie da się uniknąć zwolnień i obniżenia wynagrodzeń, a banki utraciły do poprzedniego zarządu zaufanie – to najważniejsze informacje na temat kondycji szczecińskiego armatora, przedstawione w piątek Pawła Brzezickiego, który został zarządcą komisarycznym Polskiej Żeglugi Morskiej.

Czy radni Rady Miejskiej w Goleniowie zostali poinformowani o opisanej przez media „skazie na życiorysie” Andrzeja Cieślińskiego?

Czy radni Rady Miejskiej w Goleniowie wiedzieli, że na stanowisko Skarbnika Gminy Goleniów powołują człowieka, który został w przeszłości odwołany z zajmowanego stanowiska, ponieważ stracił zaufanie organu?

Źródło

 

(red.)

Dodaj komentarz