Chcesz przeżyć przygodę? To Zanocuj w Lesie

Właśnie ruszył  program Polskich Lasów Państwowych. Przeczytajcie Państwo zaproszenie skierowane do Was przez Polskie Lasy i nie pozostaje nic innego jak skorzystać 😊

Do dyspozycji miłośników bushcraftu i  surviwalu udostępniamy łącznie ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach. Dotychczas takich legalnych miejsc do nocowania w lasach było tylko 46 – teraz znajdziemy je w całej Polsce.

Zasady są takie:

– Bez względu na to, jakiego sprzętu będzie się używać do wypoczynku, nie może on niszczyć drzew, krzewów oraz runa leśnego.

– Utrzymany jest także zakaz używania otwartego ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami.

– Każdy, kto będzie chciał nocować w lesie – w wyznaczonych strefach – dłużej niż 2 noce z rzędu lub w grupie większej niż 9 osób musi zgłosić to drogą mailową do miejscowego nadleśnictwa i otrzymać akceptację w wiadomości zwrotnej.

Pamiętajcie, w „leśnym hotelu” nie ma kranów, bieżącej wody, restauracji czy parkingu. Są za to dzikie zwierzęta, w tym owady i nie zawsze sprzyjające warunki atmosferyczne. Dlatego akcja #ZanocujWLesie” skierowana jest przede wszystkim do osób przygotowanych do spartańskich warunków terenowych.

Spędzenie nocy w lesie to zetknięcie się z dziką przyrodą w całej okazałości. Dlatego nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, zdrowym rozsądku oraz przestrzeganiu regulaminu dostępnego na stronie internetowej Lasów Państwowych.  Tam też znajduje się MAPA OBSZARÓW.

https://zanocujwlesie.lasy.gov.pl/

Spaliście już kiedyś w lesie?

A jeśli nie, to czy spróbujecie?

( redaktor blue )

Dodaj komentarz