Mieszkańcy Goleniowa oddali cześć zmarłemu wiceburmistrzowi. Galeria foto

Dzisiaj tj, 15 kwietnia 2021r. mieszkańcy miasta i gminy Goleniów uczestniczyli w ostatniej drodze zmarłego w piątek w wyniku powikłań covid-19 wiceburmistrza naszej gminy – Henryka Zajko.

W pogrzebie na cmentarzu komunalnym w Goleniowie pożegnali Pana Henryka rodzina , licznie mieszkańcy, współpracownicy, przyjaciele, okoliczni przedstawiciele gmin, organizacji, służb mundurowych oraz młodzieży. W trakcie pogrzebu cześć zmarłemu oddano syrenami z czterech wozów strażackich i syren systemu ostrzegania. Poczet sztandarowy gminy oddał cześć uchylając sztandar. Głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Robert Krupowicz, który uczestniczył wraz z Wiceburmistrzem Tomaszem Banachem w asyście żony. W ciepłych słowach opisał postać Pana Wiceburmistrza oraz wspominał Jego pracę oraz stosunek do współpracowników. Przedstawił pomysł Marszałka Olgierda Geblewicza, aby jedno z rond na ul. Maszewskiej nazwać imieniem zmarłego. Pośmiertnie wiceburmistrz został odznaczony złotą odznaką Gryfa Pomorskiego.

Henryk Zajko miał 63 lata, od 1994 roku czynnie uczestniczył w pracach naszego samorządu. Był długoletnim pracownikiem Zakładów Chemicznych w Goleniowie, a następnie jako radny, potem jako przewodniczący RM i od 10 lat jako wiceburmistrz związany z goleniowskim samorządem. Należał do Platformy Obywatelskiej RP, której był wieloletnim członkiem.

(red.)

foto: goleniow.net – Marinero

Dodaj komentarz