Koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantores Osoviensis Mater Dolorosa

Koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantores Osoviensis Mater Dolorosa to najbliższa propozycja online Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

To pierwsze wydarzenie w ramach reaktywowanego zamkowego cyklu Czwartkowe Wieczory Chóralne. Premiera koncertu zaplanowana jest na 28 stycznia na godzinę 18:00. Materiał będzie można znaleźć na stronie https://zamek.szczecin.pl i zamkowym kanale https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

Cantores Osoviensis Mater Dolorosa działa przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie Osowie. Założony został we wrześniu 2017 z inicjatywy organisty Filipa Bańkowskiego, absolwenta Akademii Sztuki w Szczecinie. Chór składa się z parafian i sympatyków dzielnicy Osów. W jego repertuarze znajdują się głównie utwory religijne różnych epok, począwszy od średniowiecza przez renesans, barok, klasycyzm, romantyzm aż po utwory współczesne. Zespół wykonuje również utwory gospel, pieśni patriotyczne i ludowe.

Dla przypomnienia, tylko do końca stycznia można oglądać na zamkowej stronie https://zamek.szczecin.pl wystawę online Jan Bociąga. Kolor i Geometria. Wystawa zorganizowana z okazji 60-lecia pracy twórczej malarza, prezentowana były w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od września ubiegłego roku. Składało się na nią 49 prac powstałych od lat 70. XX wieku do 2019 roku. Pandemia uniemożliwiała dokończenie prezentacji dorobku artysty w zamkowych przestrzeniach. W wirtualnej galerii prezentujemy wybrane obrazy J. Bociągi.

Już wkrótce Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie obchodzić 530 rocznicę ślubu Bogusława X i Anny Jagiellonki. Więcej informacji na temat wydarzenia prześlemy w oddzielonym komunikacie.

 

(red.)

Dodaj komentarz