Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów PKP

Od niedzieli 3 września wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. Pociągiem pojedziemy po zmodernizowanym odcinku Kwidzyn – Gardeja na trasie Grudziądz – Malbork. Skróci się czas podróży m.in. z Warszawy do Poznania i Wrocławia, z Krakowa do Warszawy i Gdańska. Pasażerowie skorzystają z 15 nowych przystanków kolejowych, np. Kraków Grzegórzki. W stolicy pociągi wrócą na podmiejską linię średnicową. Wygodniej wsiądziemy do pociągów z lepiej dostępnych dla wszystkich podróżnych peronów.

 

– Korekta rozkładu jazdy umożliwia pasażerom skorzystanie z owoców ostatnich inwestycji. Nowe i szybsze połączenia, nowe miejsca obsługi podróżnych. Polska kolej zmienia się dla pasażerów i cieszymy się, że Polacy to dostrzegają. Dzisiaj z transportu kolejowego korzysta najwięcej Polaków w całym XXI w. Rozwijamy ten rodzaj transportu, ponieważ jest on najbardziej ekologiczny i komfortowy – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

– Zmiana rozkładu jazdy daje możliwość przewoźnikom dostosowania najlepszej oferty dla podróżnych i zapewnia PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. realizację prac m.in. na stacji Warszawa Zachodnia, Olsztyn Główny. Poprawiają one komfort, dostępność i bezpieczeństwo podróży koleją – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 3 września do 12 listopada.

Informacja dla podróżnych

Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą w Internecie na portalpasazera.plrozklad-pkp.plwww.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazdy na stronach internetowych, np. https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/pkp-intercity-zwieksza-czestotliwosc-pociagow-na-wakacje.html. Nowe rozkłady są dostępne także na stacjach i przystankach w formie plakatów.

Poniżej możesz pobrać nowy rozkład jazdy ze Stacji GOLENIÓW w formie plakatowej .

Kliknij na grafice aby pobrać pliki rozkładów

 

Odjazdy Szczegółowy

 

Kliknij aby pobrać plik PDF

 

Przyjazdy Szczegółowy

Kliknij aby pobrać plik PDF

Odjazdy Relacyjny

 

Kliknij aby pobrać plik PDF

 

 

A.B.

Inny ciekawy artykuł

 

Na inwestycje spalania odpadów niebezpiecznych zgody nie ma!

 

 

 

 

Dodaj komentarz