Znajdź olbrzyma – Konkurs największego grzyba

Nadleśnictwo Resko (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza  do poszukiwania największych grzybów w ramach konkursu  “Znajdź olbrzyma”.

Do rankingu tegorocznych leśnych olbrzymów dopuszczone zostaną tylko leśne grzyby jadalne z wyłączeniem wszystkich grzybów blaszkowych. Wyjątek stanowią smaczne czubajki gwiaździste i czubajki kanie, które także można zgłaszać do konkursu. Grzyby nie mogą być uszkodzone, tzn. kapelusz nie może być oddzielony od trzonu. Nie należy zbierać grzybów, które podlegają prawnej ochronie – mówi Ewa Simonowicz z Nadleśnictwa Resko.

Konkurs trwa od 1 września do 31 października 2022 roku i skierowany jest do wszystkich pasjonatów grzybobrania korzystających z dobrodziejstw lasów Nadleśnictwa Resko, jak również lasów na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez dostarczenie zebranego egzemplarza do biura Nadleśnictwa Resko przy ul. Chopina 12 w Resku, w godzinach od 7.00 do 15.00 lub przesłanie w formie elektronicznej zdjęcia dokumentującego w sposób wyraźny gatunek i pomiar w mm (np. centymetrem krawieckim) na adres [email protected] w treści podając następujące dane: imię i nazwisko znalazcy, adres e-mail i/lub nr telefonu, miejsce zbioru (najbliższa miejscowość, gmina), nazwę gatunkową grzyba, obwód kapelusza i długość trzonka w mm. W przypadku zgłoszenia przez osobę niepełnoletnią potrzebna będzie jeszcze pisemna zgoda rodziców.

W klasyfikacji będzie brana pod uwagę suma obwodu kapelusza i całkowitej długości trzonka. Wygrywa uczestnik, który zgłosił grzyba o największych parametrach.

Więcej informacji na stronie internetowej Nadleśnictwa Resko:
(red.)

Dodaj komentarz