Jechali za szybko – na trzy miesiące stracili prawa jazdy

Kolejni kierowcy zatrzymani przez goleniowskich policjantów stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem prawo jazdy zostało zatrzymane dwóm mężczyznom w wieku 40 i 41 lat. Obaj kierujący znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość w miejscowości Tarnówko, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie podczas kontroli prędkości w miejscowości Tarnówko, ujawnili kolejne przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Pierwszy kierujący został zatrzymany przez  mundurowych po godz. 19:00. Kierowca Renault Clio jechał z prędkością 97 km/h przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Świdnica, który przy obowiązującym ograniczeniu do 40 km/h jechał z prędkością 112 km/h.

W obu przypadkach funkcjonariuszy zatrzymali kierującym prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz