Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na premierowy świąteczny koncert kolęd online “Cicha noc” pod batutą Małgorzaty Bornowskiej, nagrany specjalnie dla widzów na ten wyjątkowy czas w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha. 

Będzie można go obejrzeć bezpłatnie od 24 grudnia do 6 stycznia na stronie www.opera.szczecin.pl i w serwisie YouTube na kanale Opery na Zamku. 

Podczas koncertu Opera na Zamku w Szczecinie przypomni tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe, w których artyści śpiewem i muzyką podkreślą radosny i nastrojowy charakter świąt. “Cicha noc ” – koncert kolęd na chór i kameralną orkiestrę smyczkową, napisany w 2006 roku, jest zbiorem kilkunastu tradycyjnych polskich kolęd, opracowanych przez warszawskiego kompozytora Macieja Małeckiego w oryginalny, ale mieszczący się w tzw. konwencji klasycznej sposób. Towarzysząca zespołowi wokalnemu orkiestra smyczkowa nadaje całości szczególny i wyjątkowy klimat, sprawiając, że każda z kolęd ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Zbiór urozmaicają również trzy pastorałki autorstwa Macieja Małeckiego, z których dwie chór zaśpiewa a cappella.

W programie: “Anioł pasterzom mówił”, “Gdy się Chrystus rodzi”, “Wśród nocnej ciszy”, “Lulajże Jezuniu”, “Niemowlątko na słomie” (a cappella) – muz. Maciej Małecki, sł. Elżbieta Szeptyńska, “W żłobie leży”, “Mizerna cicha”, “Jezus malusieńki”, “Hej, w dzień Narodzenia” (orkiestra smyczkowa), “Cicha noc”, “Gdy śliczna panna”, “Przybieżeli do Betlejem”, “Prowadź gwiazdeczko” (a cappella) – muz. Maciej Małecki, sł. Elżbieta Szeptyńska, “Mędrcy świata”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, “Dziś z żywota Pańskiego” – muz. Maciej Małecki, sł. Stanisław Herakliusz Lubomirski, “Bóg się rodzi”.

 

Obsada:

Chór Opery na Zamku w Szczecinie

Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie

Dyrygent: Małgorzata Bornowska

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 (red.)

Fot. z prób: Opera na Zamku

Dodaj komentarz