Nowi policjanci złożyli rotę ślubowania

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – te słowa roty ślubowania wypowiedziało 2 nowo przyjętych funkcjonariuszy goleniowskiej komendy Policji. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie insp. Robert Sielski.

Dziś (23.11.2020 r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Goleniowie odbyło się ślubowanie nowoprzyjętych funkcjonariuszy. Młodzi policjanci w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie insp. Roberta Sielskiego, jego Zastępcy mł.insp, Krzysztofa Pawlika oraz Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp.. Krzysztofa Maćczaka wypowiedzieli rotę ślubowania. Z uwagi na epidemie koronawirusa COVID – 19, ślubowanie odbyło się w skromniejszej niż dotychczas formie, w ścisłym reżimie sanitarnym bez wręczenia legitymacji oraz bez udziału rodzin policjantów.
Insp. Robert Sielski po zakończeniu ślubowania, w krótkim przemówieniu pogratulował policjantom wybranie tak wyjątkowej a zarazem wymagającej służby jaką jest służba w Policji. Życzył im powodzenia oraz satysfakcji z codziennej pracy. Wspomniał także o tym, że w tym roku przypada 95 Rocznica powołania kobiecej policji i cieszy się, że w szeregach nowoprzyjętych policjantów znalazła się kobieta.
Młodzi policjanci niebawem rozpoczną kurs podstawowy przygotowujący ich do służby w naszej formacji. Po ukończeniu szkolenia zostaną przydzieleni do poszczególnych pionów Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.
Od początku bieżącego roku 2020 r. do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie przyjętych zostało 12 policjantów.
Przypominamy, że nabór do służby w Policji odbywa się w trybie ciągłym. Wymagane dokumenty można składać w Komendzie Powiatowej Policji w Goleniowie.

 

Nie zwlekaj! Czekamy na Ciebie!

Masz pytania dotyczące doboru do służby w naszej formacji mundurowej? Skontaktuj się z nami a chętnie odpowiemy na nurtujące Cię pytania. – email:[email protected]

Kadry KPP Goleniów – tel. kont. 47 78 21 582 (czynny w godz. 07:30 -15:30)

 

 

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz