Najbardziej innowacyjne i najszybciej rosnące firmy Zachodniego Pomorza nagrodzone statuetkami Dobra Firma

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy województwa zachodniopomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z branży medycznej, produkcji specjalistycznych urządzeń, wyposażenia domu i ogrodu oraz IT i innowacyjnych technologii.

Ze względu na pandemię COVID-19 zamiast uroczystej gali w Szczecinie nagrody wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Szczecina.

W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół ekspertów wybrał grupę 49 laureatów – najprężniej działających przedsiębiorstw Zachodniego Pomorza, z których finalnie wybrano 6 zwycięzców.

W gronie zwycięskich firm znalazły się:

Firmy małe – Najlepszy innowator

BTC Connect Sp. z o.o.
Firma od ponad 18 lat tworzy innowacyjne rozwiązania technologiczne, które usprawniają pracę administratorów IT i inspektorów ochrony danych w całej Polsce.

Firmy małe – Najbardziej efektywna firma

POL-GLASS Sp. z o.o. sp. k.
Spółka od ponad 30 lat łączy innowacyjne rozwiązania oraz tradycyjne rzemiosło tworząc najwyższej jakości atrakcje wodne w Europie przeznaczone do parków wodnych, obiektów basenowych i rekreacyjnych.

Firmy małe – Najbardziej efektywny pracodawca

Orgadata East Europe Sp. z o.o.
Firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania do okien, drzwi i fasad. Przedsiębiorstwo opiera swój sukces na innowacyjnych rozwiązaniach i wyjątkowej kulturze organizacji.

Firmy duże i średnie – Najlepszy innowator

Selfa Grzejnictwo Elektryczne S.A.
Polski producent elementów grzejnych oraz modułów fotowoltaicznych – od 2018 roku wszystkie swoje wyroby produkuje przy użyciu zielonej energii pochodzącej ze słońca.

Firmy duże – Najbardziej efektywna firma

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.
Od wielu lat prowadzi lecznictwo uzdrowiskowe w formie szpitali uzdrowiskowych dla dorosłych i dzieci oraz sanatoriów.

Firmy duże – Najbardziej efektywny pracodawca

Dajar Sp. z o.o.
Największa firma dystrybuującą artykuły dla domu i ogrodu nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowej. Specjalnością spółki są produkty do kuchni i jadalni oraz artykuły ogrodowe i kempingowe.

Wręczono również specjalne wyróżnienia firmom wyłonionym przez organizacje lokalne zrzeszone w ZPP, tj.:

ANCHEM Sp. z o.o. – zarekomendowanej przez Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców,
Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. – zarekomendowanej przez Koszalińską Izbę Przemysłowo-Handlową.

Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, komentuje: „W ramach naszej działalności chcemy wyróżniać najlepsze polskie firmy i przedsiębiorców, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją przedsiębiorczością, innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami”.

Patronami programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.

Nagranie z wirtualnej Gali dostępne jest na stronie ZPP na Facebooku pod adresem:

Pełna lista laureatów

Firmy małe – Najlepszy innowator

Climapartners Apart Sp. z o.o.
Firma jest szczecińskim wykonawcą instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.
Faber Sp. z o.o.
Faber w pełni angażuje w każdy projekt klienta w kraju i zagranicą. Ceniona jest za meble, kompleksową obsługę i pomoc na każdym etapie projektu.
JPP Marine Sp. z o.o.
Firma z branży przemysłu stoczniowego – dostarcza kompleksowe usługi z zakresu naprawy, przebudowy i modernizacji jednostek pływających.
Marine Design Sp. z o.o.
Spółka świadczy usługi doradczo-projektowe dla przemysłu stoczniowego oraz firm żeglugowych na całym świecie.
NTH Sp. z o.o.
Połączenie profesjonalnego zespołu ludzi, najnowszych technologii oraz wysokiej jakości produktów do utrzymania higieny obiektów i linii produkcyjnych.
P.H.U. Romex Roman Wasilewski
Firma zajmuje się produkcją autocystern, przyczep i naczep do transportu mleka oraz innych środków spożywczych.
Zakład Produkcyjno Usługowy Entech Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński S.J. – Entech
Firma od początku swego istnienia specjalizuje się w seryjnej produkcji szaf i rozdzielnic dla energetyki zawodowej i klientów indywidualnych.

Firmy małe – Najbardziej efektywna firma

Fundacja Humanum
Organizacja pozarządowa wspierającą ponad 600 osób w wieku emerytalnym. Prowadzi prężny Klub Seniora przy Końskim Kieracie.
Gadomska Nieruchomości Sp. z o.o.
Jest firmą zajmującą się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami na sprzedaż i wynajem.
Hotel Gromada Sp. z o.o.
Hotel Gromada Arka w Koszalinie ze względu na swoje centralne położenie w mieście jest doskonałą propozycją dla odbywających osób podróż służbową i turystów.
I-K Sp. z o.o.
Jedna z największych agencji zatrudnienia w Polsce. Specjalizuje się w: pracy tymczasowej, outsourcingu, rekrutacjach stałych, merchandisingu, outsourcingu sił sprzedaży, audycie, payrollu oraz w doradztwie w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców ze względu na pracę.
Kancelaria Biegłych Rewidentów Profit Stanuch I Partnerzy
Polem działania jest audyt sprawozdań finansowych dużych firm.
Kancelaria Doradcy Podatkowego SIMPLEX Krystyna Waga
Celem kancelarii jest przewidywanie konsekwencji prawnych i podatkowych. Do grupy należą również spółki świadczące usługi księgowe i szkoleniowe.
Kanu Nature Sp. z o.o.
Firma Kanu została założona dwadzieścia lat temu przez weganina i pasjonata naturalnych kosmetyków pochodzenia roślinnego.
Remedica Sp. z o.o.
Centrum, które powstało z myślą o kompleksowej opiece nad pacjentem. Dzięki współpracy lekarzy specjalistów i wykwalifikowanych rehabilitantów, dbają o zdrowie i podnoszą komfort życia swoich klientów.

Firmy małe – Najbardziej efektywny pracodawca

Budagros Bis Sp. z o.o.
Firma zajmuje się budownictwem przemysłowym i podejmuje działania w zakresie zwiększania zaangażowania personelu i ciągłego ulepszania komunikacji wewnętrznej.
Firma Sprzątająca LIMPIA Anna Orzechowska
Firma współpracuje z kołobrzeskimi hotelami OLYMP. Jej dużym atutem jest kadra – długoletni pracownicy z ogromnym doświadczeniem zawodowym.
Impexryb Halina Korkuć Sp. k.
Od 28 lat zajmuje się importem i dystrybucją ryb mrożonych. Klientami firmy są głównie przetwórnie, wędzarnie oraz hurtownie rybne.
Labirynt Sp. z o.o.
Gospodarstwo z bogatą ofertą turystyczno – edukacyjną dla dzieci i dorosłych: zajęcia integracyjne, plenery, w tym malarsko – rzeźbiarskie oraz żywych form wikliniarskich.
OSMI Sp. z o.o.
OSMI zajmuje się wznoszeniem konstrukcji budowlanych i sprzedażą nieruchomości.
Twoje Okna S.C.
Od 28 lat firma specjalizuje się w sprzedaży i instalacji okien PCV, drewnianych i aluminiowych. Jej głównym dostawcą jest firma Drutex.
Zakład Produkcyjno Handlowy ROBI
ROBI to ekspert w dziedzinie produkcji wysokiej jakości odzieży roboczej.

Firmy duże i średnie – Najlepszy innowator

Cargotec Poland Sp. z o.o.
W 1944 roku producent nart Eric Sundin zaprojektował pierwszy hydrauliczny żuraw, napędzany silnikiem z ciężarówki. Ten wynalazek zmienił branżę przeładunku na całym świecie, a Sundin założył Hydrauliska Industri AB, protoplastę Cargotec.
Cukiernia Mistrza Jana Sp. z o.o.
Producent wyrobów cukierniczych opartych na tradycyjnych recepturach, który – dzięki modernizacji i wdrożeniu nowoczesnych technologii – sprawił, że przemysłowe metody produkcji tworzą ciastka najwyższej jakości.
EHRLE Sp. z o.o.
Jeden z wiodących dostawców myjni w Europie. W 2004 roku powstał polski oddział firmy EHRLE. W podszczecińskich Warzymicach znajduje się kompleks biur, skład fabryczny części oraz Centrum Zarządzania.
Grupa Azoty Polyolefins S.A.
Spółka celowa Grupy Kapitałowej Grupa Azoty odpowiedzialna za realizację projektu „Polimery Police” – jednej z największych inwestycji w przemyśle chemicznym.
MPS International Sp. z o.o.
Firma realizuje usługi w zakresie produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości.
Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o. o. w Wałczu
Swoją działalność w wielu segmentach rolnictwa prowadzą od 1945 roku. Głównym obszarem działalności Spółki jest produkcja pełnoporcjowych pasz, koncentratów oraz premiksów dla drobiu i trzody chlewnej.

Firmy duże i średnie – Najbardziej efektywna firma

Drobimex Sp. z o.o.
Od 65 lat ekspert w produkcji mięsa oraz wędlin drobiowych. Swoje produkty z powodzeniem oferuje w kraju oraz na rynkach zagranicznych.
Espersen Polska Sp. z o.o.
Światowy lider w przetwórstwie mrożonych bloków rybnych, filetów, kawałków specjalnych oraz produktów rybnych z ciasta francuskiego, z zakładami produkcyjnymi i biurami w Danii, Francji, Litwie, Polsce, Rosji, Hiszpanii i Wietnamie.
Jupiter – As S.Bondyra i A.Rynkiewicz Sp.J.
Przedmiotem działalności firmy jest pośrednictwo w zakresie obrotu nieruchomości, prowadzenie galerii obrazów, a dominującą działalnością wymiana walut.
Kapitan Navi Elżbieta Stramek I Waldemar Karpiński Sp.J.
Producent cieszących się uznaniem wyrobów ze śledzi, które dostarcza na rynek krajowy oraz rynki innych krajów europejskich.
Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie
Przedsiębiorstwo energetyczne prowadzące działalność koncesjonowaną w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła.
Polstar Holding Sp. z o.o. Sp. k.
Od ponad 30 lat jedna z najwyżej ocenianych firm z branży BHP w Polsce – producent oraz importer odzieży roboczej, obuwia, rękawic i pozostałych produktów ochronnych.
Firma Franciszek Dubnicki Sp. z o.o.
Działający od wielu lat na koszalińskim rynku autoryzowany salon samochodów marki Renault oraz Dacia.

Firmy duże i średnie – Najbardziej efektywny pracodawca

ARKA Sp. z o.o. Sp. k.
Ekspert w sprzedaży armatury sanitarnej i grzewczej. W 2013 powstał dział Konstruktorski, którego zadaniem jest projektowanie innowacyjnych produktów.
Extradach Sp. z o.o. Sp.k.
od prawie 15 lat prężnie działa na rynku sprzedaży pokryć dachowych oferując profesjonalne doradztwo i wycenę projektów budowlanych oraz usługi transportu i spedycji.
Galan Logistics Sp. z o.o.
firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej – koncentruje się na organizacji transportów do krajów skandynawskich.
IMSO Sp. z o.o.
Od ponad 20 lat zajmuje się hurtową sprzedażą paliw. Współpracuje z Rafinerią Gdańską – obecną Grupą LOTOS – oferując pełną gamę produktów tego producenta.
Spółdzielnia Polskie Grupy Mleczne
Prowadzi działalność w branży hurtownie nabiału.
Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie
Od wielu lat prowadzi działalność związaną ze sportem, rozrywką i rekreacją.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest ogólnopolski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

Dodaj komentarz