Po odbytej na FB Naszego portalu wymianie zdań z radnym Wojciechem Łebińskim nasunęła nam się myśl, że podczas wielokrotnych spotkań na komisjach, gdzie omawiano sprawy gospodarki odpadami komunalnymi, organ wykonawczy nie przedstawił radnym treści umowy z PGK na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Tym samym organ wykonawczy nie ujawnił radnym informacji o kwotach na jakie wyraził zgodę przy podpisywaniu umowy. Umowa nie jest publikowana na stronie BIP Urzędu. Jest jednak dostępna na wniosek o dostępie do informacji publicznej.

Aktualna Umowa NR-1426

Po wymianie Zdań i argumentów pan radny Łebiński zamilkł? Jak to możliwe? Przecież wielokrotnie omawiany temat powinien być przez niego znany i w tej dyskusji nie powinniśmy mieć żadnych szans na argumenty.

 

Zrzut Dyskusji na FB

Przy okazji warto zadać pytanie czy Pan Łebiński, udostępniając swoje wykresy i obliczania posiadał, np. wzorem Stepnicy przeliczenie tonażu śmieci jakim posługuje się Spółka?

Stepnica przeliczanie tonażu

Nie wiemy czy słusznie, ale doszliśmy do wniosku, że radni kompletnie nie wiedzą nad czym dyskutują, a tylko nieliczni próbują wiedzę na temat gospodarki odpadami pozyskać. Tworzenie wydumanych wizji na zasadzie – tak mi się zdaje świadczy, że generalnie Rada o zasadach gospodarki odpadami komunalnymi, która jest opisana w ustawie o czystości i porządku w gminach, nie ma bladego pojęcia.

No ale wszystkiemu przecież winny jest PiS – hasło dość często powtarzane przez nieudolne samorządy.

(red.)

 

 

 

Dodaj komentarz