18 minut i dwie trafiejki goleniowskich policjantów

18 minut i dwie trafiejki goleniowskich policjantów !

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu 18 minut ujawnili dwa rażące wykroczenia, polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.. Teraz obydwaj kierowcy mają zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W ostatnich dniach na terenie powiatu goleniowskiego przeprowadzane były działania mające na celu ujawnianie kierujących, którzy nie przestrzegają obowiązujących ograniczeń prędkości. Pomimo wielokrotnych działań oraz policyjnych apeli wciąż ujawniani są kierujący, którzy bagatelizują podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

18 minut- tylko tyle wystarczyło goleniowskiej „drogówce” aby zatrzymać do kontroli dwóch kierujących, którzy pędzili z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze wykonywali pomiary prędkości na odcinku drogi w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Niestety jeden z kierujących postanowił jechać z prędkością 110 km/h przekraczając tym samym prędkość o 70 km/h. Natomiast drugi kierujący dopuszczalną prędkość przekroczył o 60 km/h..

Teraz obydwaj kierowcy będą musieli zapłacić wysokie mandaty karne oraz powstrzymać się od jazdy przez 3 miesiące..

Trwający letni okres to okazja do wielu wakacyjnych wyjazdów, podczas których może nam towarzyszyć pośpiech. Warto jednak pamiętać, że obszar zabudowany to miejsce w którym kierujący powinien zachować szczególną ostrożność oraz „zdjąć nogę z gazu”. Przestrzeganie obowiązujących przepisów to duży krok dla własnego bezpieczeństwa.

Kierowco pamiętaj, nie tylko Ty chcesz wrócić do swoich bliskich.

mł.asp. Natalia Gogosza

Na rauszu złapany w Niemczech beknie teraz w Polsce

Dodaj komentarz