Węzeł Kijewo – czasowe ograniczenia w ruchu 

W związku z intensywnymi pracami podczas przebudowy na węźle Kijewo od poniedziałku 14 września od godziny 12:00 do 30 września br. wystąpią czasowe ograniczenia w ruchu. Będą one związane ze zwężeniem prawego pasa ruchu autostrady A6, na jezdni w kierunku na Świnoujście. 

Koniec prac coraz bliżej 

Czasowe zamknięcie węzła związane jest z końcowym etapem robót budowlanych na połączeniu łącznicy B2 z autostradą A6. Prace wykonuje firma Strabag odpowiedzialna za dokończenie robót w zakresie drogi krajowej nr10. Czasowe zwężenia jezdni potrwają do końca września br.  

Prace nad autostradą A6 

Prace prowadzone przy wiaduktach nad autostradą A6, wymuszają czasowe wyłączenie poszczególnych nitek:  

 -od wtorku 15 września od godziny 8:00 do środy do godziny 21:00 nastąpi zamknięcie prawej jezdni autostrady A6 w kierunku na Gdańsk,  

-od środy 16 września od godziny 21:00 do piątku 18 września do godziny 19:00 nastąpi zamkniecie nitki autostrady A6 w kierunku na Kołbaskowo (jezdnia lewa), 

 –od poniedziałku 21 września od godziny 10:00 do czwartku 24 września do godziny 20:00 będzie miało miejsce zamknięcie prawej jezdni w kierunku na Gdańsk.  

Za prace przy dokończeniu wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 10 dla jezdni w stronę Szczecina odpowiada konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI Jerzy Lorenz oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych K.B.I. Sp. z o.o.  

Roboty na węźle Kijewo trwają już od czerwca tego roku. Wykonanie tych prac ma umożliwić wraz z końcem roku przeniesienie ruchu na nowy wiadukt i jezdnię drogi krajowej nr10 w stronę Szczecina. Umożliwi to również rozpoczęcie prac w ramach trzeciego, ostatniego etapu realizacji inwestycji.  

Dodaj komentarz