W weekend, 22-23 kwietnia, Inowrocław gościł uczestników tanecznych Mistrzostw Polski Federacji WADF w stylach Urban Pop i Urban Street.

W hali widowiskowo-sportowej swoje umiejętności zaprezentowało blisko 2000 tancerzy z Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy, Radomia, Pruszkowa, Legionowa, Elbląga, Wrocławia, Jaworzna, Kielc, Szczecina, Kłodawy, Szczecinka, Włocławka, Jeleniej Góry, Pszowa, Katowic, Oświęcimia, Katowic, Złotowa, Gryfic, Bytowa, Białogardu, Żywca, Poznania, Krynicy Zdroju, Raciborza oraz Karlina.

Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie, jednak pierwsze miejsce jest jedno i w kategorii Urban Pop wywalczyły je wspaniałe tancerki szkoły tańca Dance Studio PAA, w tym Ania Felczak mieszkanka Miękowa.

Ania – lat 10 – jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie i jak mówi taniec jest jej całym światem. Kocha ruch, rytm oraz muzykę. Tańczy już prawie 4 lata i bez swojej miłości życia sobie nie wyobraża!

Jednak nie wszystko jest zawsze tak piękne i kolorowe jak na obrazku. Codzienność tancerza to ogromne poświecenie. Treningi minimum dwa razy w tygodniu po 60 min, kontuzje, obolałe ciało, wyjazdy i nie ukrywajmy nakłady finansowe. Jednakże czego nie robi się dla pasji !

W imieniu zespołu redakcyjnego Ani oraz pozostałym tancerkom Szkoły Dance Studio PAA serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Goleniowskie solistki z nagrodami

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz