Piknik nad Odrą – największy festiwal turystyczny! 2020

W tym roku największa plenerowa impreza turystyczna w Polsce odbędzie się nie wiosną, a późnym latem! W weekend 5-6 września spotkamy się w Szczecinie na Wałach Chrobrego, które wypełnią się stoiskami, kolorowymi straganami i atrakcjami dla dzieci. Tym razem centrum wydarzenia zlokalizowane będzie pod samym gmachem Muzeum Narodowego, a piknikowe alejki ciągnąć się będą również po stronie Akademii Morskiej i Urzędu Wojewódzkiego. Na tarasie znajdzie się ogródek piwny, z którego rozlegać się będzie piękny widok na Odrę i bulwary.

Jakie atrakcje czekają nas podczas 16 edycji imprezy?

TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR


Nieodłączną część Pikniku nad Odrą stanowią targi MARKET TOUR. Podczas nich w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele regionów i miast z Polski oraz zagranicy, biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych i rekreacyjnych oraz przewoźnicy. To idealna okazja, aby zebrać ofertę turystyczną i poznać nowe miejsca. W tym roku nie zabraknie również firm związanych ze sportem i turystyką aktywną oraz wydawnictw prezentujących przewodniki turystyczne.


ALEJA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH


Regionalne smaki i ekologiczne produkty – to właśnie cechuje Aleję Produktów Tradycyjnych. Znajdziemy tu miód z lokalnych pasiek, chleb na zakwasie, tradycyjne wędliny, a także wina i nalewki z różnych regionów Polski. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.

WIELKIE GOTOWANIE

W sobotę odbywa się Wielkie Gotowanie, czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w wielkim garze. Około 10 tysięcy porcji wędruje do uczestników! Gotowanie odbywa się od godzin porannych, a degustacja rozpoczyna się tradycyjnie po godzinie 14:00. W tym roku w garze zgotujemy kwaśnicę! Skład zupy znajdziecie na naszym wydarzeniu na Facebooku.

STREFA BROWARÓW RZEMIEŚLNICZYCH

Polska biroturystyka przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit, a turyści coraz chętniej odwiedzają lokalne browary i puby z piwem kraftowym. Strefa Browarów Rzemieślniczych to miejsce, gdzie sprzedawane są wysokiej jakości produkty browarnicze. W tym roku będziemy mogli spróbować piwa z Pomorza Zachodniego, Małopolski, województwa pomorskiego i lubuskiego.

JARMARK ROZMAITOŚCI I JARMARKI SZTUKI

Jarmark to strefa dedykowana twórcom biżuterii, rękodzieła, sztuki, mody czy gier i zabawek dla dzieci. Piknik nad Odrą ma charakter imprezy rodzinnej, na której wiele osób spędza cały dzień. Co roku w strefie jarmarku gościmy firmy gastronomiczne z różnych części naszego województwa. Staramy się zaspokoić pragnienia uczestników poszukujących zarówno słodkich jak i słonych przekąsek.

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

Już od kilku lat nieodłącznym elementem wydarzenia jest Festiwal Smaków Food Trucków. To właśnie tutaj zjecie pysznego hamburgera, aromatyczne curry, prawdziwie amerykańskie pastrami czy ostre meksykańskie burrito. Nie zawiodą się również wegetarianie i weganie – czekają na Was arabskie falafle z cieciorki, quesadilla z burakiem i twarogiem, węgierskie langosze i wegańskie lody.

STUDIO ROTUNDA

Dzięki studio prowadzonemu przez portal wSzczecinie.pl będziecie mogli oglądać relacje z wydarzenia oraz wywiady z wystawcami na żywo na Facebooku oraz na telebimie, który postawiony zostanie w centralnej strefie imprezy – na tle Muzeum Narodowego.

Panorama 360 Pikniku nad Odrą

 

 

 

Dodaj komentarz