Czy Goleniów będzie miał Społeczną Lodówkę ?

Lodówka Społeczna to projekt ogólnopolski, który ma na celu zaprzestanie marnotrawienia żywności. W dobie wszechogarniającego konsumpcjonizmu nierzadko kupujemy oraz wytwarzamy więcej niż jesteśmy w stanie spożyć w wyznaczonym do tego termin.  Nader często wartościowe jedzenie trafia do kosza zamiast na innym stół.

Zważywszy na powyższe, w całym kraju trwa akcja „Społeczna Lodówka”. Zasady są bardzo proste. Należy znaleźć organizację, która udostępni miejsce, prąd oraz zapewni tzw. opiekuna lodówki czyli osobę która zajmie się jej doglądaniem oraz utrzymaniem czystości. Oczywiście warunek konieczny to zakup lodówki, która będzie służyć jako miejsce do przechowywania żywności.

W dniu dzisiejszym, tj. 04.05.2021r., Stowarzyszenie Trzy Rybki wystąpiło z zapytaniem do Pana Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Goleniowie w kwestii podjęcia w/w inicjatywy w Goleniowie. Jak powiedziała nam Pani Kamila Piwowarska – Prezes Stowarzyszenia „ … lodówka to produkt „ must be” w każdym szanującym się mieście …, to idealne narzędzie do niesienia pomocy bliźniemu, a tym samym szansa dla nas samych bycia choć odrobinę eko”

Czy w naszym mieście doczekamy się pozytywnego finału zainicjowanego pomysłu ? Jesteśmy pełni optymizmu i mocno trzymamy kciuki 😊

 

( red.)

 

 

 

Dodaj komentarz