Wojewoda przywraca 4 linie autobusowe w naszym powiecie

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś kolejne umowy z powiatami i gminami, które uzyskały dofinansowanie ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na nowe linie komunikacyjne.

 

Środki z funduszu w łącznej kwocie 917 tys. zł w majowym naborze uzyskało 8 zachodniopomorskich  samorządów: 3 powiaty i 5 gmin. Odtworzonych zostanie kolejnych 10 linii komunikacyjnych o łącznej długości 476 km. Podpisane dziś umowy dotyczą powiatów: szczecineckiego i gryfińskiego (starostwo drawskie umowę podpisało w miniony piątek) oraz pięciu gmin: Polic, Pełczyc, Trzcińska Zdrój, Nowego Warpna i Maszewa.

Wysokość dopłaty w ostatnim, majowym naborze w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych w 2020 r. wzrosła trzykrotnie. W tym roku samorządy otrzymują już po 3 złote do każdego wozokilometra przywróconych połączeń autobusowych.

– To program szczególnie ważny dla małych, wykluczonych komunikacyjnie miejscowości i ich mieszkańców – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Dzięki dofinansowaniu rządu samorządy mogą odtwarzać zamykane przed laty połączenia lub tworzyć nowe. To z pewnością ułatwi życie tym mieszkańcom, którzy muszą korzystać z transportu publicznego.

W 2019 roku dofinansowanie z funduszu uzyskały 32 linie autobusowe o łącznej długości 3500 km, a w tym roku 29 linii o łącznej długości 2035 km.

Dodaj komentarz