Panele zamontowane, czy bilety na Falę będą tańsze ?

Całkiem niedawno, Starostwo Powiatowe w Goleniowie przekazało informacje na temat instalacji fotowoltaicznej, na budynku Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie.

Postanowiliśmy więc zapytać Pana Dyrektora Michała Grycza, czy w zawiązku z oszczędnościami na rachunkach za energię, klienci basenu mogą liczyć na tańsze bilety ? Zadaliśmy także pytanie, dotyczące godzin otwarcia kompleksu od września 2023r.

Jak poinformował Pan Dyrektor:

Pływalnia Fala w trybie jednozmianowym będzie czynna na pewno do końca 2023 roku Jakie decyzje zostaną podjęte od 1 stycznia 2024 r., na tę chwilę nie wiadomo.

Inwestycja, jaką realizuje w chwili obecnej Powiat Goleniowski obejmuje montaż paneli fotowoltaicznych celem produkcji energii elektrycznej na potrzeby budynków dydaktycznych i hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie. Kolejny etap inwestycji zakłada montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Obiektu Rekreacyjno-Sportowego, w tym pływalni Fala. Nadmieniam, że II etap Inwestycji jest w fazie projektowej.

Nadto informuję, że wskutek zakończenia inwestycji i rozpoczęcia pracy paneli fotowoltaicznych ceny biletów nie zmniejszą się. Możliwość wyprodukowania energii elektrycznej jedynie zmniejszy koszt zakupu energii elektrycznej (co wpłynie na zmniejszenie deficytu), natomiast nie będzie stanowić oszczędności.

Uwaga ! Na terenie Goleniowa grasuje ekshibicjonista !

(red.)

Dodaj komentarz