Uwaga mieszkańcy powiatu ! Przewonienie gazu ziemnego !

Co najmniej raz w roku, w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego.

W gminie Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów oraz Stepnica przewonienie odbędzie się w dniach 12-15 Listopada 2019r. w przypadku wyczucia ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić właściciela budynku oraz wezwać Pogotowie Gazowe dzwoniąc pod numer tel. 992.

Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

A.B.

Dodaj komentarz