Jak podaje prezes Szpitala w Goleniowie – Katarzyna Kęcka – jest duża szansa na uruchomienie zamkniętego 1 września 2022 oddziału internistycznego goleniowskiego szpitala. Znaleźli się bowiem specjaliści wyrażający chęć podjęcia pracy, a tym samym oddział może ruszyć z dniem 1 października 2022r.

Placówka od pewnego czasu boryka się nie tylko z brakami kadrowymi ale również z problemami finansowymi. O ile te pierwsze udało się rozwiązać, tak z zażegnaniem rosnących strat finansowych łatwo nie będzie.

Na ostatniej Sesji Rady Powiatu prezes przyznała, że deficyt budżetowy szpitala sięga już 1.8 mln złotych i ciągle rośnie. Z wypowiedzi pani prezes można wywnioskować, iż szpital nie ma jakiegokolwiek pomysłu na poprawę sytuacji finansowej, ponieważ zdecydowanie sytuacja w jakiej się znalazł nie jest wynikiem złego zarządzania, a czynników zewnętrznych takich jak; inflacja, polityki wyceny usług medycznych świadczonych w szpitalach powiatowych, rządowej podwyżki płac, wzrost kosztów ogrzewania czy podwyżki w sektorze zakupu środków medycznych i opatrunkowych.

Nowe usługi w Goleniowskim Szpitalu

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz