Mieszkańcy Goleniowa co raz częściej zwracają uwagę na braki w oświetleniu ulicznym, jak też na brak nad nim nadzoru. Internauta zauważył, że od kilku tygodni na skwerku przy PZU latarnie świecą się przez całą dobę. Wspomina również o latarniach, które zostały zniszczone kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy temu, a które do dnia dzisiejszego nie zostały odbudowane. Zaznaczyć należy, że nie są to pojedyncze przypadki. Co raz więcej latarnianych “kikutów” w wątpliwy sposób ozdabia Nasze drogi, stwarzając realne zagrożenie porażenia prądem ciekawskiego przechodnia.

Co z tego, że w Parku 750-lecia Goleniowa możemy cieszyć się nadmiarem zalewającego Nas światła , jeżeli w innych częściach miasta panują przysłowiowe egipskie ciemności z powodu braku lub zniszczenia punktów świetlnych.

Tak na marginesie – nic nie słychać w temacie zgłoszenia przez Urząd Parku 750-lecia do konkursu organizowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Warto chyba zaprezentować całemu krajowi to cytuję:”unikatowe przedsięwzięcie w zakresie architektury krajobrazu” i “jedną z najlepszych realizacji architektury krajobrazu w tym kraju”.
Szkoda by było zmarnować taką okazję. Jest się przecież czym pochwalić.

(red.)

 

Dodaj komentarz