Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie 20 kwietnia 2024 roku, w świetlicy szkoleniowej KP PSP w Goleniowie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie oraz Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Goleniowie.

OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. W turnieju udział wzięło 15 uczestników, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań oraz części ustnej składającej się z 3 odpowiedzi ustnych.

Laureaci będą reprezentować Powiat Goleniowski podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 11 maja br. w Policach.
Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy uczestnikom wręczyli:
bryg. Piotr Tuzimek – Komendant Powiatowy PSP w Goleniowie
‍dh Artur Konior – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Goleniowie

Opracowanie: mł. asp. Dariusz Schacht Zdjęcia: mł. asp. Dariusz Schacht, mł. asp. Rafał Żebiełowicz

Rozbudowa Zespołu Szkół w Białuniu

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz