1 marca… uczcijmy w Goleniowie, godnie i z szacunkiem, ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH oraz wszystkich bohaterów podziemia antykomunistycznego w Polsce…

.
W piątek (1 marca), z okazji NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, zapraszamy na ciekawą prelekcję oraz niezwykłe spotkanie z p. JAKUBEM SIERADZKIM, wnukiem ppor. Makarego Sieradzkiego, bliskiego współpracownika rtm. Witolda Pileckiego. To będzie “żywa lekcja historii”, szczególnie dla tych wszystkich, którzy interesują się trudną i bolesną historią Polski XX wieku oraz losami żołnierzy niezłomnych i całego podziemia antykomunistycznego.
.
Wstęp wolny.
Zapraszamy: PIĄTEK (1 marca), 16:30, DOM ZAKONY CHRYSTUSOWCÓW (ul. Jana Pawła II, 25), SALA KARD. A. HLONDA wejście po schodach, przez drzwi wejściowe do Biura Parafialnego.
.
W piątek (1 marca), o godz. 18:00 Msza Święta z modlitwą w intencji Ojczyzny i bohaterów podziemia antykomunistycznego. Po Mszy przejdziemy przed pomnik rtm. Witolda Pileckiego, na Apel Pamięci O godz. 18:00 Msza Święta z modlitwą w intencji Ojczyzny i bohaterów podziemia antykomunistycznego. Po Mszy przejdziemy przed pomnik rtm. Witolda Pileckiego, na Apel Pamięci, odśpiewamy hymn narodowy, oddamy cześć bohaterom poprzez modlitwę i zapalenie zniczy. Zabierzmy ze sobą biało-czerwone flagi i znicze.
.
Wzywamy każdego Polaka do uczestnictwa w święcie pod pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego, pokażmy naszą jedność i uwydatnijmy naszą polskość.
.
.
.

Dodaj komentarz