Posterunek w Kliniskach z dofinansowaniem Gminy Goleniów …

Dziś, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, nastąpiło podpisanie porozumienia pomiędzy Gminą Goleniów a Komendą Wojewódzką Policji, na mocy którego, Gmina Goleniów przekazała środki finansowe na budowę, niezwykle ważnej inwestycji jaką jest posterunek policji w miejscowości Kliniska Wielkie.

 

 

Dzisiaj z przyjemnością informuję Państwa, że jako Gmina dokładamy swoją cegiełkę do tej ważnej inwestycji – mówił na konferencji Burmistrz Tomasz Banach, który w imieniu samorządu sygnował stosowne porozumienie.

Obszar Klinisk to obszar, w którym w ostatnim czasie bardzo dużo osób osiedliło się, także w sposób naturalny policja powinna pełnić tam służbę i być na miejscu – dodał dr Marek Jasztal– Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

O tym jak ważny z punktu widzenia zwykłych  mieszkańców jest posterunek powiedział pan Jerzy Kowalski – Zasłużony Mieszkaniec Gminy Goleniów, oraz wieloletni sołtys Klinisk, który od 20 lat zabiega o powstanie, w tym obszarze, owej inwestycji.

Jak poinformował Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie, na dzień dzisiejszy planowanych jest osiem etatów, a posterunek będzie pracował w systemie dwuzmianowym.

– Teraz potrzebna jest dokumentacja projektowa i właśnie na podstawie tego porozumienia będzie zlecona. W momencie zrobienia dokumentacji będzie złożone pozwolenie na budowę w Starostwie Powiatowy. Jest to proces trwający do pół roku. wszelkie uzgodnienia, które wymagały wcześniejszych ustaleń zostały poczynione, więc teraz pójdziemy już szybką, tak zwaną zieloną ścieżką – podsumował Burmistrz Banach. 

Przy dobrym obrocie sprawy, komisariat może zostać oddany do użytku nawet pod koniec 2025r.

(red.)

Dodaj komentarz