Z celi do Brukseli – Komentarz Margaret Todd

Z celi do Brukseli i z Brukseli do celi, bo… Pero! Pero! bilans musi być na zero. Tak można najkrócej ująć mafijny układ zwany Unią Europejską. Immunitet chroni przestępcę i nikogo to nie gorszy(?)

Margaret Todd
Margaret Todd

Branie łapówek od zaprzyjaźnionych gangsterów, to przywilej, żeby nie powiedzieć, że niekiedy obowiązek deputowanych. Co innego „zbrodnia”, jaką jest kliknięcie w nieprawomyślny link w Internecie. Taki „mord na praworządności” musi być przykładnie ukarany!
Partia rusko-pruska, po dojściu do władzy, obiecuje pozamykać w więzieniach wszystkich, a przynajmniej niektórych porządnych ludzi, pracujących na dobro Polski. Niemiecki owczarek został tu przysłany, by pilnował stada baranów i z tego zadania się wywiązał. Reszta od niego nie zależy. On ma tylko doprowadzić stado na rzeź.
Dawno temu, europejscy przybysze odkryli w Afryce plemię, które nie zdawało sobie sprawy z zależności między stosunkiem płciowym, a narodzinami dziecka. Wyborcy głosujący przeciw Prawu i Sprawiedliwości nie zauważyli, że każda inna opcja prowadzi do unicestwienia polskiej państwowości. Niektórzy publicyści taki brak spostrzegawczości próbują poniewczasie nadrabiać tysiącem słów. Mleko się rozlało i trzeba znaleźć nowy sposób na ocalenie, bowiem „nasi” demokratyczni wybrańcy zrobią wszystko, czego zażąda od nich Berlin w porozumieniu z Moskwą. Dla nich interes Polski nie istnieje.
Na zakończenie coś weselszego. Jak już mowa o odkrywaniu innych kultur, to miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z obieżyświatem promującym swoją książkę o różnych cywilizacjach. Na marginesie wspomniał, że pewnego dnia, na tajwańskim festiwalu zrobił szesnaście tysięcy zdjęć, z których wybrał najlepsze.
Jak widać, słowo „wybory” różne miewa znaczenie. Mnie wybranie najlepszych trzech zdjęć Kevina spośród szesnastu zajmuje niekiedy dużo czasu. Wybór z szesnastu tysięcy, to jak przysłowiowe szukanie ziarna w stogu siana. Po co to komu? Jak sobie radzić z taką klęską urodzaju? Takie rozmyślania, to nie dla Brukseli, ale może dla osadzonego w celi?

 

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd

Strona www autorki http://mtodd.pl/

 

 

Poprzedni artykuł

 

W tył zwrot – Komentarz Margaret Todd

 

 

Dodaj komentarz