S10 przybliży Pomorze Zachodnie do Warszawy.

Długo oczekiwana budowa drogi s10 łączącej Szczecin, Stargard, Wałcz z Piłą i Warszawą nabiera realnego wymiaru. Został ogłoszony przetarg na wykonanie pierwszych odcinków, które przeniosą ruch z najtrudniejszych fragmentów drogi.

O tym jak ważna jest inwestycja świadczyło spotkanie w Wałczu organizowane w 2018 roku. Przyjechali na nie samorządowcy i dziennikarze z miast położonych wzdłuż planowanego przebiegu trasy. Warszawa – Szczecin. S10 to także lepsze połączenie dla Powiatów Stargardzkiego, Goleniowskiego, Gryfińskiego, Gryfickiego, Kamieńskiego, Myśliborskiego, Pyrzyckiego i Świnoujścia.

To dla nas ważna droga życia, równolegle z S3. Od Stargardu aż do Piły to zbliży nas z Olsztynem, Białą Podlaską. Dla mieszkańców, ale także dla biznesu to szalenie ważne połączenie, także dla portów i turystyki – mówi Halina Szymańska, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Obecnie między tymi miastami funkcjonują dwa odcinki drogi ekspresowej S10. W przygotowaniu jest ich sześć:

– Szczecin Kijewo (bez węzła)–Szczecin Zdunowo: 4,35 km

– Stargard Wschód (bez węzła)–Recz: 31,5 km

– Recz (bez węzła)–Łowicz Wałecki: 34,5 km

– Łowicz Wałecki (bez węzła)–Mirosławiec: 6,7 km

-Mirosławiec–Wałcz: 21,9 km

-Wałcz Witankowo–Piła Północ: 13,5 km.

Na Pomorzu Zachodnim obecnie trwają prace studyjne nad budową Kolei Dużych Prędkości i połączenia kolejowego Goleniów – Koszalin.

Na zdjęciu: W czasie oczekiwania na budowę s10 w Suchaniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprawiła bezpieczeństwo poprzez ustawienie sygnalizacji świetlnej.

(red.)

Masztu nie będzie. Wojewoda uchylił decyzję w całości

Dodaj komentarz