To były wspólne działania – mówi Radny Różański!

Przejeżdżając przez wieś Żółwia Błoć można zauważyć ogromne zmiany w wyglądzie wiejskiej świetlicy. O to, jak do tego doszło zapytaliśmy Radnego Andrzeja Różańskiego – przewodniczącego gminnego zespołu do spraw wiejskich.

Zaczęło się od interpelacji w styczniu 2022r. Wówczas, pani sołtys Żółwiej Błoci – Teresa Jancelewicz – poprosiła mnie o interwencję w temacie przeciekającego dachu świetlicy wiejskiej. Kolejno, poszły interpelacje w sprawie wyremontowania sufitu, a także elewacji.

Budynek był w bardzo niekorzystnym stanie.  Zarówno w części wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Ramię w ramię z panią sołtys Teresą Jancelewicz zmieniliśmy to. Świetlica przeszłą prawdziwą metamorfozę. Wyremontowany został dach i sufit. Odświeżone pomierzenia, a także elewacja budynku.

Powiem więcej, wystaraliśmy się nie tylko o gruntowny remont, ale również o to, żeby sołectwo mogło przejąć nieruchomość od zarządcy. Założenia były takie, aby dół zagospodarować na potrzeby sołectwa, górę zaś na potrzeby koła gospodyń wiejskich.

-Udało się! Dzięki naszej ciężkiej pracy, zarządzeniem burmistrza nr 217/2023 z dnia 1 sierpnia 2023r., sołectwo Żółwia Błoć przejęła budynek świetlicy wraz z wyposażeniem.

Ze swojej strony pragnę bardzo podziękować wszystkim mieszkańcom, na czele z Panią Sołtys Teresą Jancelewicz, za bardzo owocną współprace oraz ogromny zapał i chęć działania na rzecz naszej wspólnoty – powiedział w rozmowie z nami radny Andrzej Różański.

Świetlica w Żółwiej Błoci nie wygląda

(red.)

Dodaj komentarz