Jak podaje Urząd Miasta i Gminy w Goleniowie:

ŚNIĘTE RYBY NA RZECE INIE
Pierwszy komunikat o śniętych rybach, które zauważono na Inie w okolicy Bącznika dotarł do Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie dzisiaj o godz. 12.00. Strażacy, którzy pojechali na miejsce potwierdzili istnienie pojedynczych śniętych ryb. Wyniki badań próbek wody, które pobrała Inspekcja Ochrony środowiska mają być jutro, 20 czerwca, ok godz. 10.00.
Dzisiejszego wieczora, ok. godz. 20.30 mieszkańcy Goleniowa zawiadomili ponownie Państwową Straż Pożarną o śniętych rybach w okolicach zakola Iny, przy ul. Spacerowej. Przybyli na miejsce ratownicy ujawnili setki śniętych ryb. Powiadomione przez burmistrz Anitę Jurewicz i gminnego inspektora zarządzania kryzysowego Wody Polskie podejmą odpowiednie środki zaradcze jutro.
Jak twierdzą przedstawiciele tej instytucji, wcześniej muszą poznać wyniki badań i ocenić stan rzeki ze strażackiej łodzi.
Do tej pory goleniowscy strażacy próbują ratować sytuację napowietrzając wodę rzeki i odławiając martwe ryby.

Przypominamy, że do ostatniego groźnego wycieku substancji ropopochodnej na terenie Goleniowa doszło 11 kwietnia tego roku. Jak wynika z nieoficjalnych informacji do dnia dzisiejszego podmiot za to odpowiedzialny nie poniósł należytych konsekwencji, Jak będzie tym razem ?

To substancja ropopochodna

 

(red.)

Dodaj komentarz