INA zaraża Energią – Pyrzyckie Spotkania z Folklorem

Dnia 02.07.2021r. w Pyrzycach odbyły się Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Jak czytamy na stronie organizatora cyt: “Pyrzyckie Spotkania z Folklorem, to wyjątkowa edycja festiwalu, która jest umiejscowiona w najbardziej rozpoznawalnym miejscu miasta, przy historycznych murach obronnych sięgających swoją historią do czasów średniowiecza i 1263 roku.

Pomysł realizacji przedsięwzięcia powstał na bazie organizowanych cyklicznie od 1980 r. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem. Wydarzenie doskonale wpisuje się w potrzeby publiczności i z roku na rok gromadzi coraz to większą grupę odbiorców, którzy w ten odmienny sposób pragną spędzić swój wolny czas. Pyrzyce, folklor, korowód, zespoły ludowe to rozpoznawalne dla tego wydarzenia słowa klucze w całym regionie i w Polsce.

Od strony merytorycznej to rewitalizacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego w dziedzinie praktykowania i kontynuacji tradycji, zakładająca ożywienie, popularyzację i aktywizację grup kultywujących tradycje ludowe w zakresie tańca, muzyki i śpiewu, rękodzielnictwa i rzemiosła, regionalnych potraw kulinarnych w duchu wzajemnego zrozumienia i poszanowania własnej tożsamości, ze szczególnym uwzględnieniem przemian zachodzących we współczesnej twórczości ludowej, jak również zachowanie tradycyjnego przekazu ludowego i jego archiwizacja za pomocą technik audiowizualnych oraz tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej ”

Nasza goleniowska Ina również uświetniła swoim występem owe przedsięwzięcie. Grali, śpiewali i tańcowali aż huczało …

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

 

Ogromnie cieszy nas fakt, iż obecnie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina zrzesza ponad 100 osób. Ina to nie tylko taniec to również doskonała alternatywa dla dzieci i młodzieży na spędzanie wolnego czasu, uczenie się samodzielności oraz poznawanie historii i kultury naszej ojczyzny.

( red.)

Dodaj komentarz