Pociągną ścieżkę Goleniów – Modrzewie

Jak czytamy na gminnym portalu:

W Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich podległym Marszałkowi trwa procedura wyłonienia najlepszej oferty na wykonanie dokumentacji projektowej ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 111 z Goleniowa do Modrzewia.
Nowa ścieżka rowerowa będzie łączyć dwa kluczowe punkty: istniejącą ścieżkę wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, która kończy się w okolicach wiaduktu w Goleniowie ze ścieżką rozpoczynającą się w miejscowości Modrzewie.

– Gmina Goleniów od dawna starała się o budowę ścieżki na tym odcinku drogi ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. – powiedziała zastępczyni burmistrza Anita Jurewicz – Szybko jeżdżące samochody stanowią ryzyko dla tych, którzy próbują tu podróżować rowerem.

Urząd Marszałkowski przeznacza środki na rozwijanie infrastruktury rowerowej, aby promować ekologiczne i zdrowe formy transportu – poinformował na spotkaniu z panią Burmistrz Marszałek Olgierd Geblewicz – ale także, aby poprawić dostępność ważnych obszarów w naszym województwie i w samej Gminie Goleniów – dodał.

Nową ścieżką dojedziemy bezpiecznie rowerem do miejscowości Modrzewie, a stamtąd malowniczym szlakiem – wokół Zalewu Szczecińskiego.

A na dworcu stoją ławki…

(red.)

Dodaj komentarz