Powiat Gryfiński zaprasza na wakacje – Turystycznie z Goleniów.Net

Nowa atrakcja na mapie Powiatu Gryfińskiego i Pomorza Zachodniego oficjalnie zostały oddane do użytku na początku wakacji. Po latach zabiegów społeczników, szukania środków finansowych można już korzystać z platformy na części mostu kolejowego w Siekierkach przygotowanego dla rowerzystów i pieszych. Zainteresowanie miejscem jest tak duże, że w wpisując w wyszukiwarkę hasło “most  w Siekierkach” proponowane kolejne słowo to “otwarcie” lub “jak dojechać”.
Nowa atrakcja Pomorza Zachodniego już na etapie przygotowań projektu budziła ogromne zainteresowanie mieszkańców regionu i turystów. W trakcie prac renowacyjnych stary most kolejowy odsłonił piękne oblicze. Po zamontowaniu platformy widokowej, ułożeniu ścieżki ze specjalnych płyt kompozytowych, przygotowaniu tzw. małej architektury (ławki, stojaki, pulpity edukacyjne, znaki) przeprawa Siekierki – będzie turystycznym hitem położonym pomiędzy Berlinem a Szczecinem. – Potencjał tego miejsca jest ogromny – zachwycająca przyroda Doliny Dolnej Odry, połączenie transgranicznych regionów, nowoczesna infrastruktura rowerowa, efektowny początek Trasy Pojezierzy Zachodnich. To brama dla turystyki w Powiecie Gryfińskim – mówi Ewa Dudar, wicestarosta gryfińska.
Powiat Gryfiński to miejsce, gdzie można zaplanować kilkudniowy pobyt wakacyjny. Tu są dostępne dwie winnice w Binowie i Baniewicach, ścieżki rowerowe prowadzące przez malownicze tereny i miejscowości o bogatej historii, Dolina Miłości w Zatoni Dolnej, Muzeum Wojska Polskiego, wieża widokowa w Widuchowej. Atrakcją dla rodzin jest też możliwość odwiedzenia miejsc znanych z “Pana Samochodzika”. Jeśli do tego dodamy piękne jeziora, to zamiast wyjazdu nad morze i stania w korkach na drodze warto rozważyć przyjazd do Powiatu Gryfińskiego, gdzie zaczyna się Polska.
Inwestycję w Siekierkach przeprowadził Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.
Do Siekierek można dojechać pociągiem, samochodem lub rowerem. Podróżując koleją, najlepiej  wysiąść na stacji Godków. Przy stacji przebiega ścieżka rowerowa prowadząca na sam most. Jadąc autem, najlepiej zaparkować przy starej stacji kolejowej w Siekierkach. Ci,
którzy planują dłuższą wyprawę na dwóch kółkach, wszelkie wskazówki znajdą Gryfino.Powiat.pl.
Na zdjęciu: Katarzyna Kupczyk inicjatorka szlaku “Pana samochodzika” w Gądnie i Michał Dworczyk z Muzeum Wojska Polskiego w Mieszkowicach przyjechali na otwarcie mostu w Siekierkach na tandemie. W Muzeum można zwiedzić wystawę rowerów, które były używane przez mieszkańców tego regionu.
(red.)

Dodaj komentarz