Klamka zapadła. 9 sierpnia wystartuje długo oczekiwana inwestycja

Klamka zapadła. 9 sierpnia wystartuje długo oczekiwana inwestycja.

Jak poinformowała Gmina Goleniów na swoim portalu FB;

ZAPADŁA DECYZJA: przebudowa drogi powiatowej na odcinku: Pucice-Czarna Łąka rozpocznie się w środę, 9 sierpnia.
Wybudowana jezdnia będzie miała 6 m szerokości oraz pobocze o szerokości 1 m z każdej strony utwardzone destruktem asfaltowym.

Na czas około 2 miesięcy ZAMKNIĘTY ZOSTANIE ODCINEK DROGI z Czarnej Łąki do Pucic. Zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacja ruchu  objazd z Czarnej Łąki przez Lubczynę i Rurzycę.

Ze względu na protesty mieszkańców odbyło się wczoraj spotkanie, na którym starosta Goleniowski Tomasz Stanisławski i Bogusław Zaborowski, członek Zarządu i dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych i Inwestycji przedstawiali opcje budowy drogi burmistrzowi Banachowi oraz sołtysce Czarnej Łąki – Małgorzacie Zackiewicz.
Starostwo Powiatowe założyło dwie opcje organizacji ruchu. Starano się uzyskać pozwolenie na wybudowanie tymczasowego objazdu obok zamkniętego odcinka, ale nie uzyskano pozwolenia od jednej z właścicielek terenu.

Nie ma również możliwości puszczenia ruchu wahadłowego ponieważ ze względu na torfowe podłoże, istnieje konieczność głębokiej wymiany gruntu na całej długości budowanej drogi.

– Żeby zachować wysokie parametry jakościowe, żeby droga posłużyła mieszkańcom jak najdłużej, pomimo tego, iż jest to bardzo drogie, zdecydowaliśmy się na korytowanie gruntu na dużej głębokości. – tłumaczy Bogusław Zaborowski dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych i Inwestycji – To niestety skutkuje tym, że nie da się tego robić połówkowo, więc do zakończenia robót ziemnych, ruch na tym odcinku będzie musiał być zamknięty.

Ustalono również, że:
1.Na całej długości budowy będzie uruchomiony ruch pieszy i rowerowy;
2.Trasa autobusu nr 9 będzie skrócona, tj. autobus nie będzie wjeżdżał do miejscowości, lecz będzie czekał na mieszkańców Czarnej Łąki w Pucicach przy krzyżu;
3.Od września dzieci będą dowożone do szkoły (więcej informacji wkrótce)
4.Osoby, które ukończyły 70 lat oraz osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnej usługi: „Taxi dla seniora”

O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Będzie nowa droga Pucice – Czarna Łąka i przedszkole w Kliniskach

(red.)

Dodaj komentarz