Rega jest atrakcyjna dla turystów – studenci ZPSB sprawdzili

Rega jest znana w Polsce jako rzeka ulubiona przez kajakarzy i wędkarzy. Rzeka ta jest coraz częściej odwiedzana również przez turystów, których interesują spływy kajakowe.

Na zdjęciu: Kajaki na Redze pozwalają na odkrycie nieznanych miejsc na Pomorzu Zachodnim.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych zawsze promuje praktyczną edukację i aktywny styl życia pozwalający dbać o zdrowie człowieka.

Jesteśmy uczelnią, która nie tylko mówi o praktyce kształcenia i szukaniu potencjału gospodarczego, ale też to robi. Widzimy pozytywny wpływ turystyki na rozwój regionu i miejsca pracy, kształcimy także na potrzeby tego sektora. Dlatego wspólnie z kadrą, studentami i absolwentami Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu zorganizowaliśmy spływ kajakowy. Dla wielu była to pierwsza okazja tak bliskiego spotkania z naturą od strony malowniczej Regi – mówi dr Grażyna Maniak,
dziekan Wydziału ZPSB w Gryficach.

W spływie wzięli udział nie tylko studenci, absolwenci i kadra akademicka ZPSB, ale także przyjaciele ZPSB, m.in. przedsiębiorcy i radni Powiatu Gryfickiego.

Na Pomorzu Zachodnim oprócz malowniczych plaż mamy ponad 3500 jezior. Czas covidu pokazał, że nastąpiło ożywienie turystyczne miejsc położonych z dala od głównych szlaków turystycznych. W Gryficach jest Muzeum Kolejnictwa, powstają winnice jak ta koło Łobza, centrum eksperymentu w Wałczu, jezioro w Nowogardzie. Tak możemy wymieniać bez końca atrakcje, które czekają na turystów. Teraz zbliżają się kolejne edycje funduszy UE, które będą szansą na kolejny rozwój gospodarczy regionu – wymienia Łukasz Szeląg, absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, dziś doradca ds. wizerunku w branży zielonych technologii.

Monster Truck Show Chaloupka w ten weekend w Goleniowie

(red.)

Dodaj komentarz