Czyszczenie języka szczoteczką soniczną

Odpowiednia higiena jamy ustnej to dla wielu z nas prawidłowe szczotkowanie zębów, oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych oraz pielęgnacja dziąseł. A co z językiem, który codziennie narażony jest na działanie szkodliwych bakterii? Okazuje się, że bardzo często zapominamy o jego właściwej higienie, co z pewnością odbije się na zdrowiu naszej jamy ustnej w przyszłości. W jaki sposób powinniśmy pielęgnować język i dlaczego warto to robić? Czy szczoteczka soniczna jest w stanie skutecznie go oczyścić? Zachęcamy do lektury artykułu.

Jeśli chcemy uniknąć wielu przykrych i poważnych dolegliwości, powinniśmy przestrzegać zasad higieny jamy ustnej, która nie polega tylko i wyłącznie na czyszczeniu zębów. Bardzo często zapominamy o prawidłowej pielęgnacji języka, a to właśnie na nim gromadzi się najwięcej bakterii i osadów, które odpowiadają za rozwój chorób zębów, dziąseł, a także infekcji i stanów zapalnych całego organizmu. Czysty język sprzyja wzmożonemu wydzielaniu śliny, która pełni szereg ważnych funkcji, a oprócz tego pozwala na odczuwanie wszystkich smaków. Gdy nasz język jest zanieczyszczony, kubki smakowe mogą być pokryte różnego rodzaju osadami.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie zasilane bateryjnie lub akumulatorowo, przeznaczone do oczyszczania jamy ustnej. Należy do grupy szczoteczek elektrycznych, jednak jej działanie oparte jest o technologię fal dźwiękowych. Podczas jej pracy cząsteczki pasty do zębów, wody i śliny łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie je przy tym oczyszczając. Więcej informacji na temat działania tego typu szczoteczek znajdziesz na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/

Urządzenia soniczne wykonują do 96 000 ruchów sonicznych na minutę pracy. Wyposażone są najczęściej w kilka trybów, spośród których każdy może wybrać ten odpowiedni dla siebie, np. codzienny, delikatny, wybielający, do masażu dziąseł, czyszczenia języka itd. Szczoteczki soniczne posiadają także różne funkcje, które ułatwiają szczotkowanie zębów, m.in. wskaźniki zużycia włosia, czujniki nacisku, czasomierze itd. W zestawach ze szczoteczkami często obecne są również końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu, które wspomagają działanie poszczególnych programów pracy. Za pomocą urządzenia sonicznego skutecznie oczyścisz nie tylko zęby, ale również język. Wspomniany przyrząd świetnie sprawdzi się podczas podróży, gdyż nie musi być stale podłączony do prądu, a jego wydajny akumulator pozwoli na pracę nawet do dwóch miesięcy bez konieczności ładowania.

Cechy końcówki do czyszczenia języka

Końcówki do pielęgnacji języka, które można stosować wraz ze szczoteczkami sonicznymi, powinny wyróżniać się na tle innych. Sprawdźmy to na przykładzie końcówki TongueCare+ do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare. Charakteryzuje się ergonomicznym kształtem oraz obecnością 240 gumowych mikrowłosków, które skutecznie oczyszczają miękką i porowatą powierzchnię języka. Dodatkowo wbudowany w końcówkę chip synchronizuje się z rękojeścią szczoteczki Philips Sonicare, co pozwala na automatyczny wybór najlepszego programu oraz intensywności pracy do pielęgnacji języka. Końcówka TongueCare+ skutecznie rozbija resztki pokarmowe i bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny oddech z jamy ustnej. Podobnymi właściwościami wyróżniają się inne końcówki do oczyszczania języka.

Jak czyścić język szczoteczką soniczną?

Jeśli nie posiadamy szczoteczki sonicznej, w celu oczyszczenia języka możemy śmiało użyć zwykłej szczoteczki manualnej, którą wyposażono w gumowe wypustki. A jak należy pielęgnować język szczoteczką soniczną? Podobnie jak zęby, czyli przesuwając po nim główkę szczoteczki i wykonując przy tym ruchy koliste. Pamiętaj, aby nie czyścić języka końcówką przeznaczoną do higieny zębów i dziąseł. Po wszystkim możemy użyć płynu do płukania jamy ustnej, aby pozbyć się pozostałych nieczystości. Dzięki temu wydłużymy również ochronę języka przez bakteriami. Bardzo ważne jest, aby język oczyszczany był regularnie.

Jaką odżywkę białkową w zależności od celu?

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz