Jaką odżywkę białkową w zależności od celu?

Każda osoba zainteresowana aktywnością fizyczną lub dietą z pewnością wie, jak ważną rolę odgrywa w obu przypadkach białko. Obecnie możesz wybierać spośród wielu produktów, które zawierają ten cenny składnik. Białko przyjmuje się jednak w różnych celach, należy więc dobrać suplement odpowiedni do swoich potrzeb. Jaką odżywkę białkową powinno się więc wybrać, by osiągnąć zamierzone efekty?

Rodzaje odżywek białkowych

Obecnie istnieje wiele rodzajów białkowych odżywek, które zostały stworzone z myślą o różnych potrzebach. Popularne są między innymi białka WPI, czyli izolaty białek serwatkowych. W przypadku WPI mowa o popularnych wśród sportowców odżywkach, które są skuteczne w trakcie redukowania tkanki tłuszczowej i rzeźbieniu swojej sylwetki. Są to produkty przeznaczone dla osób bardziej wymagających i doświadczonych. Odżywki na masę mięśniową – tak zwane gainery – zawierają z kolei sporo węglowodanów, za to mniej białka. Wiele osób decyduje się na początek na WPC, czyli koncentrat białka serwatkowego. Dostępny jest on w przystępnej cenie i ma wiele opcji smakowych. WPC zazwyczaj zawiera nieco mniej białka niż WPI.

Skład białkowych suplementów jest więc dostosowany do tego, co osoba stosująca je chce osiągnąć. Warto więc dokładnie zapoznać się z etykietą i dobrać produkt, który będzie odpowiadał Twoim konkretnym potrzebom. Jest to konieczne, nawet jeśli chcesz po prostu uzupełnić swoją dietę o brakujące w niej proteiny. Zamawiając najlepsze odżywki online, upewnij się, że sięgasz po właściwy i dopasowany produkt. Tylko dzięki temu osiągniesz zamierzone efekty. Nie da się bowiem budować masy mięśniowej, wykorzystując suplementy, które wspierają redukcję tkanki tłuszczowej. 

Ustal swój cel i wybierz właściwe białko

Dieta oraz plan treningowy powinny być dopasowane do założonych przez Ciebie celów. To samo ma miejsce w przypadku różnego rodzaju produktów czy suplementów. Zastanów się, na jak szybkim wchłanianiu białka Ci aktualnie zależy. Odżywki na masę mięśniową działają inaczej niż te, które mają wspomagać odchudzanie. Oczywiście możesz zamówić po prostu produkty uniwersalne, wspierające Twój metabolizm oraz przyswajanie niezbędnych składników.

Odżywkę powinno się dobrać także odpowiednio do pory dnia, w której planujesz ją przyjmować. Inny produkt będzie przeznaczony do spożywania rano, inny jest odpowiedni na wieczór, a jeszcze inny należy zakupić, jeśli chcesz wspomagać się białkiem bezpośrednio po treningu. Uwzględnij to, układając swoją dietę i zamawiając właściwe suplementy. 

Sprawdź odżywki wysokobiałkowe Activlab

Jak widać, wybór odpowiedniego białka nie jest prosty. Zawsze warto jednak sięgać po produkty dobrej jakości, o bezpiecznych i efektywnych składach. Wśród polecanych produktów znajduje się odżywka wysokobiałkowa Activlab, która skutecznie wspomaga organizm w trakcie wysiłku fizycznego. Postaw na produkty dostępne w wielu smakach, które doskonale uzupełnią Twoją dietę i będą wspierać organizm w trakcie wysiłku fizycznego, jakim jest budowa tkanki mięśniowej czy nawet hobbystyczne uprawianie sportu dla zdrowia.

——————————————–

Chrupiące ziemniaki – szybki, wyjątkowy obiad

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz