Pani Grażyna Hryń oraz Rozalia Lewica – pracownice sekretariatu burmistrza Krupowicza, w dniu 26 kwietnia 2023r., złożyły zeznania w sprawie okoliczności w sprawie ujawnienia, a także wejście w posiadanie danych skarbowych ( zaległości ) pięciu radnych Rady Miejskiej w Goleniowie przez burmistrza Roberta Krupowicza.

Z zeznań obydwóch świadków wynika, iż pracownica wydziału odpowiedzialnego za kontrolę oraz weryfikację zadłużeń z tytułu braku opłat za odbiór i wywóz śmieci, dostarczyła w dniu sesji nadzwyczajnej cały plik, zaklejonych, zaadresowanych kopert osób zalegających z opłata za odbiór odpadów komunalnych.

Podczas segregacji korespondencji, na miejska oraz wiejską, panie dostrzegły iż wśród dostarczonych dokumentów są koperty zaadresowane do kilku radnych tzw. opozycyjnych.  Pomiędzy paniami doszło do wymienny zdań w temacie nienależytego postepowania dłużników, a tym samym osób, które zdaniem świadków, powinni w społeczeństwie świecić przykładem.

Komentarze wygłaszane przez panią Hryń oraz Lewicką usłyszał burmistrz Krupowicz, którego drzwi do gabinetu były otwarte. Słysząc rozmowę, Krupowicz wydał polecenie przedłożenia na swoje biurko koperty zaadresowanej do radnego Łukasza Mituły.

Jak inne koperty radnych dłużników znalazły się w posiadaniu burmistrza, nie zostało wyjaśnione. Jedno jest pewne, pana Krupowicza interesował szczególnie radny Łukasz Mituła. 

Kolejne informacje z sali rozprawy już niebawem na naszym portalu …

Winny, ale w rejestrze skazanych nie będzie

(red.)

 

Dodaj komentarz