Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Maszewie ma nowy dach.
Wszystko dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych RLIF. W uroczystym odbiorze, obok Posła na Sejm RP Leszka Dobrzyńskiego, Pana Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, Burmistrza Gminy Maszewo Pawła Piesio, Radnego Powiatu Arkadiusza Guziaka , wzięli udział Katarzyna Koszewska Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Wicekurator Jerzy Sołtysiak.

Ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dokonano remontu dachu, kominów i strychu w starej części Szkoły Podstawowej w Maszewie. Na ten cel Rząd przeznaczył 1.262.500 zł. Burmistrz Gminy Maszewo Paweł Piesio wsparł inwestycję kwotą 350.000 zł.

Rządowe wsparcie dla gmin w Powiecie Goleniowskiego to wielki impuls inwestycyjny. Gmina Maszewo bez rządowego wsparcia nie byłaby w stanie realizować wielu kluczowych inwestycji jak mi.in inwestycja polegająca na wymianie dachu i remontów pomieszczeń w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Maszewie.
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to inwestycje kierowane do każdego z nas. Z puli tej dofinansowywane są przebudowy dróg, budownictwo pożytku publicznego (np. przedszkola takiego jak w Kliniskach), doposażanie szpitali (np. w nowy sprzęt RTG jak w goleniowskim szpitalu). To wszystko jest dzięki współpracy rządu z samorządowcami – powiedział w  rozmowie z nami Arkadiusz Guziak – Radny Rady Powiatu Goleniowskiego.

Wojewoda podziękował goleniowskim medykom

  • Źródło foto – Kuratorium Zachodniopomorskie
(red.)

Dodaj komentarz