Kobieta zmarła w karetce – uderzyła w drzewo

W dniu 31 stycznia 2023 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo na drodze pomiędzy Goleniowem a Przemoczem, w okolicach miejscowości Tarnówko.

W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Mercedes po zderzeniu z drzewem, pojazdem podróżowała jedna osoba, która została ewakuowana z pojazdu przez osobę postronną – ratownika OSP który najechał na wypadek prywatnym samochodem. Poszkodowana była nieprzytomna z własnym oddechem.
Pierwsze podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, unieruchomieniu odcinka szyjnego kręgosłupa oraz podania tlenu. Następnie przekazano poszkodowaną przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, po kilku minutach resuscytacji lekarz w karetce stwierdził zgon poszkodowanej.
Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do przyjazdu techników Policyjnych. Po zakończeniu oględzin prowadzonych prze Policję zabezpieczono załadunek pojazdu na lawetę i zneutralizowano pozostałości płynów eksploatacyjnych. Na tym działania straży pożarnej zakończono.
Do działań skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

Opracowanie:  mł. asp. Dariusz Schacht
Zdjęcia:  st. kpt. Bartosz Artyński

(red.)

Dodaj komentarz